Inwestycje - Trwają inwestycje drogowe. Sprawdź jak zmieniają się drogi i gdzie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Trwają inwestycje drogowe. Sprawdź jak zmieniają się drogi i gdzie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu

4 sierpnia 2022

Lato sprzyja inwestycjom. Sporo dzieje się na gminnych drogach. Część zadań jest na zaawansowanym etapie, inne są już na ostatniej prostej.

W Glinczu zakończyły się prace przy ul. Wierzbowej – kolejne ok. 510m pokryte zostało asfaltem. Z kolei na finiszu robót budowlanych jest modernizacja ul. Dębowej w tej samej miejscowości (tu doszło ok. 320 mb masy asfaltowej). Natomiast w Baninie kolejne 270m ul. Tuchomskiej pokryto nawierzchnią bitumiczną- tu również prace są już na ostatniej prostej. Powyższe zadania wraz z modernizacją fragmentu ul. Na Dębniak w Otominie (ok. 60 m drogi) kosztowały łącznie nieco ponad 900 tys. zł, z czego 31 666,52zł stanowią środki z Fundusz Sołeckiego Glincza (na. Ul. Wierzbową).

Największą metamorfozę przechodzi obecnie ul. Batorego w Żukowie.  Przypominamy, że na zakres prac składają się m.in.:

  • wykonanie nawierzchni drogi z kostki, szerokość jezdni 6 mb i długość ok. 330 mb
  • wykonanie ścieżki rowerowej (jednostronnej) o szerokości 2,5 m z kostki betonowej
  • wykonanie chodnika (jednostronnego) o szerokości 2m z kostki betonowej
  • budowa oświetlenia ulicznego
  • budowa sieci kanalizacji deszczowe

Koszt zadania to 1,7 mln zł, w tym 62 tys. zł z funduszu Osiedla Norbertanek, reszta bezpośrednio z budżetu Gminy Żukowo.

Z kolei w Rębiechowie, na ul. Słonecznej kończy się remont drogi poprzez układanie płyt YOMB. 347szt. płyt przełożyło się na 65 mb drogi. Koszt zadania wyniósł 37 560 zł. Wcześniej w Czaplach (również ul. Słoneczna) 127,5 mb drogi pokryto płytami za łączną kwotę 73 600 zł (w tym 30 000 zł z Funduszu Sołeckiego ).

Gdzie możemy napotkać utrudnienia w ruchu?

W związku z pracami związanymi z budową zbiornika retencyjnego na granicy Banina i Rębiechowa, w okresie 02.08.-31.08.2022 z ruchu wyłączony zostanie odcinek ulicy na styku ul. Kolejowej w Baninie i Spacerowej w Rębiechowie. Prace będą prowadzone na ok. 50 metrowym odcinku drogi.

Utrudnienia w ruchu napotkać można także w Przyjaźni i Małkowie. Tutaj trwa budowa kanalizacji sanitarnych. Więcej o organizacji ruchu w tym miejscu, a także o samym zadaniu przeczytać można tutaj:

https://www.zukowo.pl/Trwa_budowa_kanalizacji_sanitarnej_w_Przyjazni,27,7255#sub_mid


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-08-04)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij