Inwestycje - Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Przyjaźni - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Koparka przy ulicy - powiększ

Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Przyjaźni

19 lipca 2022

Ruszyła realizacja zadania polegającego na budowie kanalizacji sanitarnej w Przyjaźni i Lniskach. Przypominamy, że inwestycja polega przede wszystkim na budowie 19,5 km kanalizacji sanitarnej, w tym 14,2 km sieci grawitacyjnej, 3,5 km sieci tłocznej oraz 1,8 km przyłączy (ok. 450 szt.) wraz z budową czterech przepompowni ścieków na terenie miejscowości Przyjaźń i Lniska. Dodatkowo do celów dwóch przepompowni ścieków powstanie łącznie 2 km sieci wodociągowej.

Dzięki zadaniu kolejne niemal 1000 Mieszkańców będzie mogło korzystać z kanalizacji sanitarnej, a w perspektywie inwestycja ta otwiera możliwości dalszej rozbudowy kanalizacji w kierunku Niestępowa i Skrzeszewa.

W ramach inwestycji zostanie uzbrojona w kanalizację ulica Żukowska, Strumykowa, Słoneczna, Spacerowa, Osiedlowa, Chabrowa, Szkolna, Łapińska, Brzozowa, Mikołaja Kopernika, Urocza, Przytulna, Przyjazna, Okrężna, Rumiankowa w miejscowości Przyjaźń oraz dwie ulice bez nazewnictwa w miejscowości Lniska.

Koszt całego zadania to ponad 28 mln zł, z czego 7,8  mln zł zostanie sfinansowane ze środków unijnych, reszta pochodzi z budżetu Spółki Komunalnej Żukowo sp. z o.o.

Jednocześnie prosimy, by zachować ostrożność poruszając się w rejonie inwestycji. Jak podaje wykonawca: „dnia 21.07.2022 r. rozpocznie się budowa odcinka kanału sanitarnego w ul. Spacerowej, na odcinku od Szkoły Podstawowej do Kościoła. W pierwszej kolejności zostanie sfrezowana nawierzchnia w pasie szerokości ok. 1,0-1,5m m, a powstały frez asfaltowy, po zagęszczeniu dalej pozostanie na jezdni. Po zakończeniu tej fazy rozpoczną się roboty ziemne i montażowe związane z budową samego kanału. Roboty te prowadzone będą z częściowym zawężeniem jezdni do jednego pasa, a ruch kołowy regulowany będzie tymczasową, wahadłową sygnalizacją świetlną. Całość prac potrwa ok. 3 tygodni.”

Przypominamy, że prace związane z budową kanalizacji sanitarnej prowadzone są obecnie również m.in w Małkowie, Pępowie i Baninie.


Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij