Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Ogólnopolski Program w zakresie zagospodarowania odpadów tj. folia, siatka i sznurki do owijania balotów, opakowania po nawozach oraz typu Big Bag.


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

W związku z licznymi zgłoszeniami od rolników, iż borykają się z problemem utylizacji folii po sianokiszonkach, która jest ogromnym problemem dla rolników, szczególności dla tych, którzy zajmują się hodowlą bydła, zużywają przy tym ogromne ilości folii, siatki i sznurka.  Minister Środowiska  Henryk Kowalczyk ,aby wesprzeć rolników w rozwiązaniu tego problemu, polecił Prezesowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o przygotowanie ogólnopolskiego programu mający na celu dofinansowanie systemu zbierania i zagospodarowania folii rolniczej i innych odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa. Program ten zakłada finansowanie do 100% kosztów kwalifikowanych, na transport odpadów z miejsc wskazanych przez gminę oraz odzysk lub unieszkodliwienie tych odpadów.

Wobec powyższego i to nie tylko ze względu na narastające problemy rolników we wskazanym obszarze, ale i z  uwagi na dbałość o środowisko naturalne, Urząd Gminy Żukowo, zwraca się do tych z Państwa, którzy nie poczynili jeszcze kroków w  zakresie aby zgłosić zaistniały fakt do sołtysów,  z gorącym apelem o wzięcie udział w akcji.

           W związku z powyższym apeluję aby rolnicy  którzy mają tego typu problemy zgłosili to do sołtysa lub bezpośrednio do Urzędu Gminy i w formie papierowej złożyli załącznik numer 1, do Biura Obsługi Klienta.

Jednym z warunków, aby przystąpić do programu, jest przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów wśród rolników tj.: folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań foliowych po nawozach i typu Big Bag na terenie gminy. Na podstawie ilosci odpadu będziemy mogli starać się o dofinansowanie. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego. Natomiast ostatecznymi odbiorcami korzyści będą rolnicy ( posiadacze odpadów). Proszę więc o szybką  reakcję osób prowadzących Gospodarstwo Rolne, gdyż musimy złożyć w krótkim czasie cała dokumentację.

Załącznik numer 1 proszę składać do 15.11.2019

Pliki do pobrania:

Informację wprowadził(a): Wojciech Kruk (2019-11-06)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij