Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Zmodernizowana ul. Jarzębinowa w Leźnie oficjalnie otwarta

16 grudnia 2020

W Leźnie oficjalnie otwarto zmodernizowaną ul. Jarzębinową. To kolejne tegoroczne zadanie zrealizowane dzięki wsparciu zewnętrznemu.

Inwestycja to przede wszystkim ułożenie nawierzchni z kostki betonowej na odcinku o długości ok. 650m. Prace wykonała Spółka Komunalna Żukowo Sp. z o.o. Koszt zadania wyniósł 733 080,00 zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

- To zadanie to przede wszystkim kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Systematycznie wnioskujemy o wsparcia zewnętrzne, by podobnych odcinków zmodernizować jak najwięcej. Cieszę się, że nasz wniosek spotkał się z pozytywną decyzją i otrzymaliśmy tak pokaźne wsparcie.

Obecny na otwarciu drogi Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wskazał na istotną rolę modernizacji takich dróg w kontekście zbliżających się inwestycji.

- Te drogi powiatowe i gminne mają służyć temu, by budować sieć dróg wokół przyszłej Obwodnicy Metropolitalnej, Obwodnicy Żukowa - mówił Wojewoda Pomorski.

Przypominamy, że z tego samego źródła Gmina Żukowo otrzymała dofinansowanie również na remont ul. Pszennej w Baninie. Tu remont 480metrowego odcinka kosztować będzie 519 060,00 zł, z czego połowa stanowić będzie wspomniane wsparcie. Prace drogowe w tym przypadku zostaną zrealizowane w przyszłym roku, po realizacji sieci kanalizacji sanitarnej w tej drodze.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-12-16)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij