Aktualności - Zawodnik KPR Autoinwest Żukowo wicemistrzem świata! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Fot. nadesłane/ Krzysztof Jagielski - powiększ

Zawodnik KPR Autoinwest Żukowo wicemistrzem świata!

2 lipca 2024

Krzysztof Jagielski, zawodnik KPR Autoinwest Żukowo wraz z Akademicką Reprezentacją Polski zdobył srebrny medal akademickich Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej! W finale rozgrywanego w Hiszpanii turnieju, nasza Reprezentacja uległa gospodarzom 33:30.

Duży udział w wysokim miejscu Reprezentacji Polski miał Krzysztof Jagielski z KPR Autoinwest Żukowo, który zaprezentował się ze świetnej strony w najważniejszych meczach. Nasz szczypiornista w finale rzucił 3 bramki, a w półfinale 4.

- To był niesamowity okres, począwszy od zgrupowania, gdzie się poznawaliśmy i zgrywaliśmy, kończąc na turnieju finałowym. Turniej był pełen emocji, zaciętej rywalizacji – mówi Krzysztof Jagielski. - Szczególnie zapamiętam półfinał z Czechami, który wygraliśmy 1 bramką 30-29 no i moment, gdy emocje nieco opadły i srebrne medale zawisły na naszych szyjach. To coś niesamowitego.

Jak podkreśla Krzysztof, poziom turnieju, a w szczególności finału był bardzo wysoki.

- Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie i wymagały 100% koncentracji i 200% zaangażowania. Mecz finałowy z Hiszpanią to już najwyższy poziom piłki ręcznej. W zespole gospodarzy grali zawodnicy, którzy na co dzień występują w najlepszych klubach w Europie, grają w Europejskich Pucharach. Mimo tego postawiliśmy się i nadrabialiśmy charakterem i sercem do walki - mówi Krzysztof Jagielski. - Na koniec chciałbym podziękować Władzom Gminy oraz Władzom Klubu i trenerom za stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju. Dzięki Wam jestem tu, gdzie jestem. Dziękuję. Do zobaczenia na meczach ligowych.

Krzysztofowi i całej drużynie gratulujemy fantastycznego wyniku, a o sukcesach naszych zdolnych sportowców będziemy Państwa na bieżąco informować.

- Mamy bardzo zdolnych sportowców, zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. To dla nas duma, że możemy im kibicować i wspierać ich na sportowej drodze – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Mariola Zmudzińska. – Krzysztofowi gratuluję z całego serca i życzę mu kolejnych sukcesów. Ciężką pracą pod okiem trenerów niewątpliwie na nie zapracował.

Fot. nadesłane/ Krzysztof Jagielski


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2024-07-02)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij