Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Zapraszamy do Gminnego Punktu Spisowego

8 września 2020

Od 1 września trwa Powszechny Spis Rolny 2020! Spis jest obowiązkowy, a jego podstawową formą jest sampospis internetowy.

Wszystkich rolników zachęcamy do nie odkładania obowiązku na później i wzięcia udziału w spisie rolnym już dziś. Wystarczy wejść na spisrolny.gov.pl i wypełnić formularz!

Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać z Gminnego Punktu Spisowego, który został uruchomiany w Urzędzie Gminy Żukowo, w Referacie Środowiska i Rolnictwa. Pracownicy referatu pomogą w zalogowaniu się do aplikacji i przeprowadzeniu samospisu. Ważne jest, aby mieć przy sobie dane dotyczące powierzchni gospodarstwa. Wejście do Punktu znajduje się od strony parkingu. Gminny Punkt Spisowy działa w godzinach pracy urzędu.

Aby uzyskać dostęp do aplikacji, należy podać numer PESEL oraz numer gospodarstwa rolnego z listu Prezesa GUS lub numer identyfikacyjny producenta w ewidencji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Niezależnie do aplikacji można się zalogować poprzez krajowy węzeł identyfikacji elektronicznej login.gov.pl (węzeł krajowy).

Osoba fizyczna prowadząca gospodarstwo indywidualne, będzie mogła zalogować się na trzy sposoby:

  • Poprzez wpisanie numeru PESEL i numeru gospodarstwa (numer gospodarstwa znajdziesz w lewym górnym rogu listu Prezesa GUS, który był wysłany do rolników).
  • Poprzez wpisanie numeru PESEL i numeru producenta ARiMR.
  • Za pomocą Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej.

Osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej będzie mogła zalogować się poprzez wpisanie identyfikatora i hasła, których używa do logowania w Portalu Sprawozdawczym GUS.

Aby dokonać samospisu, należy zalogować się do aplikacji formularza on-line i udzielić odpowiedzi na wszystkie wymagane pytania (zakres pytań jest dostosowywany w trakcie pracy z aplikacją w oparciu o informacje wprowadzane przez użytkownika). Samospisu może dokonać osoba, która jest użytkownikiem gospodarstwa rolnego. Informacje powinny być podane wg stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.

Samospis powinien być przeprowadzony w ciągu 14 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. W tym czasie użytkownik może logować się wielokrotnie, a stan danych jest za każdym razem zapamiętywany. Po upływie 14 dni, dane do logowania tracą ważność i spis zostanie dokończony przez rachmistrza.


Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2020-09-08)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij