Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Zakończyło się Biegowe Grand Prix Kaszub. W Żukowie biegała cała Polska

12 sierpnia 2019

Na stadionie w Żukowie 10 sierpnia odbył się finalny etap III Biegowego Grand Prix Kaszub. Uczestnicy wzięli udział w biegach na milę, 5 km i 10 km. Swoje starty miały także dzieci i młodzież na dystansach 100 m, 400 m, 800 m. Łącznie w Żukowie biegało rekordowe 242 osoby z całej Polski. Byli zawodnicy z Jaworzna, Przemyśla, Mielca, Warszawy czy Szczecina.

Na każdego z uczestników czekał piękny medal z kaszubskim przesłaniem „Bëlné słowò mało kòsztëje, a skòpicą wiele mòże dobrégò zrobic”. Goście korzystali z bezpłatnej kawiarenki oraz ciepłego poczęstunku. Przed dekoracją najlepszych odbyła się lekcja j. kaszubskiego prowadzona przez Bogumiłę Cirocką z cządnika Pomerania.

Sobotnia impreza była ostatnią spośród 3-etapowego Biegowego Grand Prix Kaszub, które odbywało się na terenie żukowskiego Parku Jeziorko.

- Bardzo dziękuję za wsparcie w organizacji tego wydarzenia Burmistrzowi Gminy Żukowo Wojciechowi Kankowskiemu, Staroście Kartuskiemu Panu Bogdanowi Łapie oraz wszystkim innym, bez których, zakończone dzisiaj, Biegowe Grand Prix Kaszub, nie doszłoby do szczęśliwego finału – mówił dyrektor imprezy Henryk Miotk.

Wyniki 1,6 km: https://zapisy.info/wyniki/149/pliki_wynikow/

5 km: https://zapisy.info/wyniki/143/pliki_wynikow/ 

10 km: https://zapisy.info/wyniki/150/pliki_wynikow/

Źródło: Kaszuby Biegają

Fot. Kaszuby Biegają


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-08-12 08:56:56)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-08-12 09:00:57)
Liczba odwiedzin: 184
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij