Inwestycje - Zakończyła się rozbudowa i modernizacja Ośrodka Zdrowia w Baninie - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Zakończyła się rozbudowa i modernizacja Ośrodka Zdrowia w Baninie

20 kwietnia 2023

Za nami oficjalne otwarcie banińskiej filii Samodzielnego Publicznego Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żukowie, a już w poniedziałek 24 kwietnia, do Banina wróci wykonywanie świadczeń zdrowotnych w tym miejscu.

- Podjęliśmy tę inwestycję ze świadomością dynamicznego rozwoju Banina i jego okolic. Budynek Ośrodka Zdrowia pochodzi z lat sześćdziesiątych, w okresie użytkowania przez SPZOZ był poddawany kilkakrotnie bieżącym remontom, dostosowywany do zmian i bieżących potrzeb, wyposażany w potrzebne urządzenia. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami wyposażyliśmy go już wcześniej w windę  – informuje SPZOZ w Żukowie.

Zakończona dziś rozbudowa zwiększa znacząco powierzchnię użytkową, poprawia warunki pracy personelu i jednocześnie korzystania z usług przez mieszkańców, ulepsza wewnętrzną komunikację oraz tworzy warunki do dalszego rozwoju. W dobudowanej części uzyskano 8 nowych gabinetów. Na parterze zorganizowano wydzieloną poradnię dzieci zdrowych z punktem szczepień, z wejściem z drugiej strony budynku.

- Dziękujemy wszystkim, którzy nam towarzyszyli w okresie kilku ostatnich miesięcy: naszym Pacjentom za cierpliwość i zrozumienie, całemu zespołowi personelu Ośrodka Zdrowia w Baninie za zniesienie trudów pracy w zastępczych lokalach, za profesjonalizm i chęć niesienia pomocy, samorządowi Gminy Żukowo za pomoc finansową z postaci dotacji, wszystkim naszym pracownikom i współpracownikom za pomoc i wykonywanie dodatkowych zadań w okresie zmiany - mówi Grażyna Jaworska, p.o. Dyrektora SPZOZ w Żukowie.

24 kwietnia 2023r. banińska filia SPZOZ powraca do wykonywania świadczeń zdrowotnych w tym miejscu. Usługi zdrowotne będą wykonywane w dotychczasowym zakresie wynikającym z trwających umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Prowadzona jest też rekrutacja personelu medycznego, w szczególności lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, z myślą o rozszerzeniu harmonogramu przyjęć rosnącej liczby Pacjentów.

Rozbudowa i modernizacja budynku Ośrodka Zdrowia w Baninie została sfinansowana ze środków własnych SPZOZ w Żukowie z dofinansowaniem z budżetu Gminy Żukowo.

- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żukowie rozwija się z każdym rokiem, co cieszy zwłaszcza w kontekście rosnącej w tak szybkim tempie liczby Mieszkańców naszej gminy – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Gratuluję inwestycji obecnej kadrze kierowniczej tej jednostki, a także byłej dyrektor Joannie Komorowskiej, która angażowała się w to zadanie.

Koszt inwestycji wyniósł około 2,5 mln zł, z czego 500 tys. zł na ten cel przekazała Gmina Żukowo.

Tekst: SPZOZ w Żukowie/ UG Żukowo


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-04-20)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij