Aktualności - Zagłosuj i miej wpływ na metodę ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Zielony pojemnik na odpady - powiększ

Zagłosuj i miej wpływ na metodę ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

15 lutego 2021

Ruszają konsultacje w sprawie zmiany wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Konieczność zmiany wynika z pisma otrzymanego od Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku z dnia 24 września 2020 r. wystosowanego między innymi do Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów w którym RIO powołuje się na wyroki Sądu Administracyjnego ( sygn. Akt I SA/Bd 100/20; sygn. akt II FSK 16/16; sygn. akt II F SK 3267/18). Konsultacje zostaną przeprowadzone w okresie od 15 lutego 2021 r. do 15 marca 2021 r.

Konsultacje polegać będą na udzieleniu odpowiedzi na postawione w ankiecie pytanie: W przypadku konieczności zmiany stawki za odbiór odpadów, będzie istniała konieczność zmiany metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jaką metodę popierasz:

  • od każdego mieszkańca,
  • od ilości zużytej wody,
  • od powierzchni lokalu mieszkalnego,
  • od gospodarstwa domowego, jedna stawka bez względu na ilość osób w gospodarstwie.

Ankietę pobrać można poniżej. Dostępna jest również w wersji drukowanej w Urzędzie Gminy w Żukowie, ul. Gdańska 52 w Biurze Obsługi Klienta.

Wypełnioną ankietę należy złożyć w wersji papierowej w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Żukowie lub do urny podawczej znajdującej się przed urzędem przy wejściu nr III. Ankietę można również wypełnić elektronicznie na stronie:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=yw4icePL506neG2tgkmGDqyix3H5hRlDvNEouYMpp05UNkpZRFFWT1FZU1NJR0pJWTFLRVkyNTFCMS4u

Wyniki konsultacji mają charakter opiniodawczy. Ze szczegółami zapoznać można się w treści Zarządzenia nr 43/2021 i nr 46/2021 Burmistrza Gminy Żukowo.

Pliki do pobrania:


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-02-15)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij