Aktualności - Zabierzemy Was w podróż do przeszłości z technologią VR! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Plakat 'Patriotyzm jutra' - powiększ

Zabierzemy Was w podróż do przeszłości z technologią VR!

13 maja 2022

Projekt „Podróż do przeszłości – odbudowujemy klasztor żukowskich norbertanek!” zgłoszony przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie otrzymał dofinansowanie w kwocie 62 tys. zł z programu „Patriotyzm Jutra” realizowanego przez Muzeum Historii Polski. Do projektu nadesłano 641 zgłoszeń. Żukowskie przedsięwzięcie jest jednym ze 106 projektów wybranych do realizacji w ramach programu dotacyjnego.

Żukowski zespół poklasztorny jest perełką architektoniczną Kaszub, a sam klasztor zakonu sióstr norbertanek istniał do połowy XIX w. Dzięki nowemu rozwiązaniu technologicznemu VR (wirtualna rzeczywistość) będzie można zwiedzić nieistniejący już klasztor. Wygenerowanie trójwymiarowej przestrzeni pozwoli doświadczyć efektu świata wirtualnego w sposób rzeczywisty (imersja). Forma ta pozwoli na poruszanie się po klasztorze, zwiedzanie jego pomieszczeń, dotykanie i oglądanie wirtualnych przedmiotów, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. Zwiedzanie VR będzie połączone ze zwiedzaniem zachowanego kościoła, Muzeum Norbertanek Żukowskich oraz warsztatami inspirowanymi rzemiosłem sióstr.

To przedsięwzięcie mające na celu przede wszystkim odkrywanie, utrwalanie i upowszechnianie wiedzy o lokalnym dziedzictwie historycznym i kulturowym oraz tworzenie atrakcyjnych warunków uczestnictwa w kulturze. Projekt łączy w sobie cechy edukacyjne z animacyjnymi przy zastosowaniu nowych technologii angażujących odbiorców. Wirtualne zwiedzanie dostępne będzie dla mieszkańców Gminy Żukowo i turystów.

Takie zastosowanie technologii VR w upowszechnianiu lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego jest swoistym ewenementem w działalności pomorskich instytucji kultury.

O szczegółach projektu będziemy jeszcze informować na stronie www.okis-zukowo.pl.


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2022-05-13)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij