Aktualności - Wyrusz w wirtualną podróż i zobacz jak mieszkały norbertanki! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Na grafice między innymi kościół w Żukowie, kobieta z goglami VR, dużo tekstu - powiększ

Wyrusz w wirtualną podróż i zobacz jak mieszkały norbertanki!

15 września 2022

Już 25 września o godz. 14.00 na dziedzińcu Kościoła pw. WNMP odbędzie się inauguracja projektu w technologii VR „Podróż do przeszłości – odbudowujemy klasztor żukowskich norbertanek!”

Dzięki nowemu rozwiązaniu technologicznemu VR (wirtualna rzeczywistość) będzie możliwość wirtualnego zwiedzania nieistniejącego już klasztoru sióstr norbertanek. Wygenerowanie trójwymiarowej przestrzeni pozwoli doświadczyć efektu świata wirtualnego w sposób rzeczywisty. Dzięki temu będzie można poruszać się po budynku, zwiedzać jego pomieszczenia, dotykać i oglądać wirtualne przedmioty, a nawet usłyszeć śpiewy sióstr norbertanek!

Wirtualnemu zwiedzaniu klasztoru będą towarzyszyć warsztaty inspirowane rzemiosłem sióstr, czyli warsztaty haftu kaszubskiego szkoły żukowskiej i warsztaty kaligrafii gotyckiej. Ponadto o godz. 16 będzie możliwość zwiedzania z przewodnikiem Kościoła pw. WNMP i Muzeum Norbertanek Żukowskich z przewodnikiem.

Projekt potrwa do 9 października. We wtorki i czwartki w godzinach 17.00-19.00 będzie możliwość wirtualnego zwiedzania klasztoru, a w dniach 2, 8 i 9 października w godzinach 14.00-18.00 zwiedzanie wirtualne będzie połączone z rzeczywistym zwiedzaniem Kościoła i Muzeum (godz. 16.00) oraz warsztatami.

Na wirtualną podróż do przeszłości zaprasza Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie wraz z partnerami: Parafią pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie, Szkołą Podstawową nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie, Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Biskupa z Miry Świętego Mikołaja w Żukowie.

Więcej o projekcie i regulamin na: www.okis-zukowo.pl

Tekst i grafika: OKiS Żukowo


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-09-15)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij