Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Współpraca procentuje. TORUS Sp. z o.o. Sp. k. przebuduje drogę w Barniewicach

8 stycznia 2021

Odcinek drogi gminnej ul. Dębowej w Barniewicach o długości ok. 1,2 km zostanie przebudowany. Umowę na to zadanie podpisali Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz Sławomir Gajewski, prezes spółki TORUS Sp. z o.o. Sp. k.

Koszt zadania to ponad 6,2 mln zł netto! Pieniądze na to zadanie w całości pochodzą z budżetu spółki Torus! Zakres inwestycji obejmuje nie tylko przebudowę odcinka, ale też budowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej.

Termin wykonania zadania upływa z końcem 2023r. Realizacja inwestycji nastąpi w oparciu o dokumentację w całości sfinansowaną przez inwestora i przekazaną Gminie Żukowo.

- Dziękuję firmie za to zadanie, każda inwestycja drogowa na terenie naszej gminy cieszy, to nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Choć w budżecie na 2021r. zaplanowaliśmy niemal 68 mln zł na inwestycje, nie jesteśmy w stanie przebudować każdej drogi w Gminie. Tym bardziej, cieszy taka współpraca.

Ponadto Gmina Żukowo oraz TORUS Sp. z o.o. Sp. k. zawarły porozumienie, na mocy którego inwestor zobowiązał się własnym staraniem i na własny koszt wykonać i przekazać Gminie Żukowo projekt budowlany fragmentu drogi na długości ok. 1000 m w kontynuacji budowy drogi objętej umową z 8 stycznia 2021 r. tj. ul. Dębowej w kierunku do ul. Planetarnej i dalej pod wiaduktem kolejowym, ul. Lipowej do skrzyżowania z ul. Barniewicką wraz ze skrzyżowaniem.

Realizacja tego projektu w przyszłości otworzy nowe, wygodne połączenie z Obwodnicą Trójmiasta, a także uruchomi nowe tereny inwestycyjne na pograniczu Gminy Żukowo oraz Miasta Gdańska.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-01-08)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij