Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Napis na witrynie sklepowej o treści: sorry we are closed - powiększ

Wsparcie dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej

3 lutego 2021

Burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski wystąpił z inicjatywą zwalniającą przedsiębiorców branży gastronomicznej z części opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt uchwały został przekazany do Rady Miejskiej w Żukowie. Najbliższa sesja przypada na 23 lutego br.

Projekt przewiduje zwolnienie przedsiębiorców z wpłaty drugiej raty za 2021r. za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, wnoszonej w terminie do 31 maja 2021 r. a także zwrot równowartości jednej raty tym przedsiębiorcom, którzy w styczniu dokonali już opłaty jednorazowej za cały rok 2021.

Będzie to forma rekompensaty za te miesiące pandemii, w czasie których sprzedaż alkoholu – i tym samym korzystanie z koncesji – była niemożliwa. Zwolnienie z opłat będzie dotyczyć przedsiębiorców z branży gastronomicznej opłacających koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, a więc w restauracjach, barach, kawiarniach, itd.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-02-03)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij