Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wkrótce w Pępowie ruszy ogromny projekt kanalizacji sanitarnej

7 maja 2020

Aż o około 20 km zwiększy się sieć kanalizacji w gminie Żukowo. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Pępowo w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Żukowo – etap I” rozpocznie się najpóźniej w czerwcu br.  

Umowa na to zadanie została już podpisana. Prace wykona Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Instalacyjno-Sanitarne i Remontowo-Budowlane „SKIBIŃSKI” Ewelina Skrzypczak z Sierakowic. Koszt inwestycji to niemal 12 mln zł, z czego ok. 7,7 mln stanowi wsparcie unijne.

Inwestycja obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Świerkowej, Modrzewiowej, Lipowej, Gdańskiej, Armii Krajowej, Słoneczne Tarasy, Staszica, Chłopskiej, Górnej oraz ulic do nich przyległych w miejscowości Pępowo.

Przedsięwzięcie zakłada:

  • budowę kanalizacji grawitacyjnej – ok. 17 700 mb;
  • budowę kanalizacji tłocznej – ok. 1 100 mb;
  • budowę przykanalików do granicy działek– ok. 3000 mb;
  • budowę przepompowni ścieków – 3 szt.;
  • modernizację istniejącej przepompowni ścieków.

Łączny koszt robót budowlanych wynosi: 11 905 170,00 zł. Dofinansowanie zadania z UE: 7 750 740,03 zł. Roboty budowlane potrwają do końca 2021 roku.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-05-11)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij