Aktualności - Wkrótce nowe rozwiązania komunikacyjne dla sołectwa Czaple - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wkrótce nowe rozwiązania komunikacyjne dla sołectwa Czaple

19 maja 2022

Dziś odbył się przejazd testowy autobusu na odcinku Czaple – rondo w Leźnie. Pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku i przedstawiciele Urzędu Gminy w Żukowie sprawdzali trasę pod kątem bezpieczeństwa i jej przejezdności dla autobusów ZTM oraz koniecznej modyfikacji drogi.

Co więcej, już w czerwcu każdy będzie mógł skorzystać z nowego połączenia!

Autobus linii 268 będzie dojeżdżał do nowej pętli w Czaplach od węzła PKM Jasień. Przy węźle PKM Jasień będzie możliwość przesiadki do pociągu PKM lub na linie autobusowe 127, 130, 155.

Koszty przejazdów na terenie gminy Żukowo będą pokryte z budżetu Gminy. Uruchomienie linii jest możliwe dzięki wybudowaniu pętli autobusowej zapewniającej bezpieczne i zgodne z prawem miejsce do zawracania autobusów.

Razem możemy więcej! Metropolia łączy!


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-05-19)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij