Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wirus uderzył w budżet. Ile traci Gmina Żukowo?

12 maja 2020

Wpływy do budżetu z tytułu podatków PIT i CIT za kwiecień 2020r. znacznie spadły porównując analogiczny okres w roku ubiegłym. Sytuacja gospodarcza odbiła się na budżetach samorządów w całej Polsce.

Jak informuje Związek Miast Polskich „kwiecień to już wyraźny sygnał alarmowy – w ujęciu rok do roku jest niemal o 40% mniej dochodów z tego źródła. Spadek jest dramatyczny!”. 

W Gminie Żukowo sytuacja niestety wygląda podobnie. W kwietniu 2020 r. wpływy z podatku od osób fizycznych (PIT) wyniosły 3 449 091 zł i były niższe o ponad 2 mln zł (36,8%) niż w 2019r. Procentowo, jeszcze gorzej sytuacja wygląda z CITem - podatkiem od osób prawnych. Tu wpływy w kwietniu tego roku sięgnęły 173 605,75. To o 59,2% mniej niż w roku ubiegłym.

Łącznie z tytułu PIT i CIT do budżetu Gminy Żukowo w kwietniu tego roku wpłynęło 2 260 725,61 zł mniej niż w kwietniu 2019r. Mniej więcej tyle, ile kosztowała budowa 3 przystani kajakowych w Rutkach, Lniskach i Żukowie. Za tę kwotę można by było również położyć ok. 2,3 km asfaltu na drogach gminnych (biorąc pod uwagę ubiegłoroczne stawki). To również więcej niż roczna dopłata do finansowania zbiorowej komunikacji linii Z, 191, 126, 171 i 174. A mowa tylko o spadku za 1 miesiąc.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-05-12)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij