Aktualności - Wieczornica Papieska w Borkowie - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wieczornica Papieska w Borkowie

22 października 2021

Październik w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie jest miesiącem szczególnej pamięci o jej patronie. Od lat społeczność szkolna organizuje wieczornicę poświęconą Janowi Pawłowi II. Borkowscy uczniowie pod opieką ks. Macieja Stodolskiego przestawili życie i nauczanie polskiego papieża.  W wieczornicy uczestniczyli seniorzy z Borkowa w ramach organizowanego corocznie przez sołectwo „Dnia seniora”. Myślą przewodnią tegorocznej uroczystości było wezwanie „Nie lękajcie się!”. Słowa te odnoszą się do wszystkich; do młodzieży, by nie lękała się odpowiedzieć na Bożą miłość; do chorych, gdyż to cierpieniu, chorobie i śmierci papież poświęcił dużą część swojego nauczania. Po życiu godnym papież Jan Paweł II pokazał światu, że można godnie również cierpieć i umierać.  

W przedstawieniu schola szkolna pod kierunkiem pani Zyty Formela zaprezentowała pieśni papieskie: „Nie lękajcie się” w wersji lednickiej, „Barkę” po kaszubski i na koniec „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Dyrektor szkoły Józef Belgrau witając zebranych zwrócił uwagę, że patron Jan Paweł II jest dla społeczności borkowskiej szkoły szczególnym wzorem cnót patriotycznych i religijnych. Burmistrz Wojciech Kankowski podziękował wykonawcom za piękną poezję i śpiew. Wyraził ciekawe refleksje, dotyczące tego, co najważniejsze.

Po wieczornicy na scenie wystąpiła rodzina Galińskich z wokalnym i instrumentalnym repertuarem pięknej muzyki  kaszubskiej wprowadzając zebranych w bardziej ludyczny nastrój. Obsługa i nauczyciele szkoły zadbali wystrój i miejsca przy stole dla licznie zebranych gości. Rada sołecka zapewniła poczęstunek. W rolę kelnerów wcielili się uczniowie starszych klas borkowskiej szkoły.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Borkowie


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-10-22)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij