Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wieczorna awaria kolektora

15 października 2020

Wczoraj, późnym wieczorem w Czaplach na skutek awarii odpowietrznika kolektora doszło do chwilowego wycieku z kolektora odprowadzającego ścieki do Gdańska. Problem został jednak szybko zażegnany.

Na miejscu pojawili się pracownicy Spółki Komunalnej Żukowo Sp. z o.o. odpowiedzialni za naprawę uszkodzonej części kolektora. W związku z szybkim zlokalizowaniem awarii, a także jej niezwłocznym naprawieniem nie doszło do zagrożenia życia i zdrowia.

Na miejscu pojawili się również Burmistrz Wojciech Kankowski z Zastępcą Tomaszem Szymkowiakiem oraz Przewodniczący Komisji Komunalnej w Radzie Miejskiej Paweł Koreń.

- Dziękuję pracownikom Spółki Komunalnej Żukowo sp. z o.o. za szybką i skuteczną akcję – mówi Burmistrz Gminy Żukowo.

Po zażegnaniu problemu, informację przekazano Wojewodzie Pomorskiemu.

Co było przyczyną awarii? Tego dnia, w związku z obfitymi opadami i ogromną ilością wody deszczowej zrzucanej do systemu ściekowego, od samego rana wszystkie przepompownie włączone do tego kolektora były w ciągłej pracy. Wzrost ciśnienia spowodował zerwanie urządzenia odpowietrzająco-napowietrzającego.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-10-15)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij