Inwestycje - Węzły integracyjne - trwają zaawansowane prace - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Węzły integracyjne - trwają zaawansowane prace

24 marca 2021

Trwają prace drogowe przy realizacji węzłów Żukowo i Rębiechowo. W przypadku pierwszego z nich wykonanie prac szacuje się na ok. 80 %, w przypadku drugiego ponad 20%.

W przypadku węzła Żukowo prace drogowe zauważyć możemy przede wszystkim przy ul. Gdyńskiej w Żukowie, gdzie powstaje ścieżka rowerowa.

Po świętach Wielkanocnych planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych na ul. Pożarnej w Żukowie, w tym przypadku aura zimowa nie pozwoliła na wcześniejsze prace w tym miejscu. W kwietniu również uzupełniana będzie masa asfaltowa na przygotowanych odcinkach ścieżek.

W przypadku węzła Rębiechowo, obecnie prace prowadzone są równolegle na

  • drodze powiatowej Miszewo-Rębiechowo
  • drodze gminnej, ul. Mickiewicza w Chwaszczynie
  • drodze gminnej w Lniskach (Jarzębinowa) oraz w Leźnie (Jarzębinowa oraz Pałacowa i Św. Floriana) do sołectwa Czaple
  • ul. Akacjowa w Rębiechowie

W kwietniu rozpoczną się prace wzdłuż DK nr 20 w Miszewie, natomiast w czerwcu powinno nastąpić zakończenie prac budowlanych całego węzła.

Łączna wartość robót budowlanych węzła w Żukowie opiewa na kwotę ok. 14,5 mln zł z czego ok. 5,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W przypadku węzła Rębiechowo wartość zadania to ok. 24,5 mln zł. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wysokość dofinasowania to ok. 8,8 mln zł.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-03-24)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij