Aktualności - Weronika Karolina Kwolek laureatką XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Na zdjęciu dziewczynka stojąca przy rollup-ie z napisem 'Olimpiada Matematyczna Juniorów' - powiększ

Weronika Karolina Kwolek laureatką XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów

22 marca 2023

Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to olimpiada przedmiotowa skierowana do uczniów szkół podstawowych. Celem Olimpiady jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.

Zawody Olimpiady Matematycznej Juniorów odbywają się w trakcie roku szkolnego i są trójstopniowe. Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej. Zawody drugiego i trzeciego stopnia odbywają się w terminie i miejscu ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ. Podczas 3 godzin (180 minut) uczestnicy rozwiązują 5 zadań otwartych w warunkach kontrolowanej samodzielności. Zadania konkursowe są nieszablonowe; wymagają od uczestników umiejętności rozumowania i przedstawiania poprawnej argumentacji.

Zatem zmagania konkursowe Weronika rozpoczęła we wrześniu 2022 r. biorąc udział w zawodach pierwszego stopnia: w części testowej, która odbywała się na terenie SP 1 w Żukowie oraz w części korespondencyjnej (rozwiązując 7 zadań otwartych). Tym samym zakwalifikowała się do zawodów drugiego stopnia, które odbyły się 14.01.2023 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Weronika uzyskała tam maksymalną liczbę punktów 30/30 i zakwalifikowała się do finału XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Zawody trzeciego stopnia odbyły się 18.03.2023r. na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a 19.03.2023r. miało miejsce uroczyste zakończenie XVIII OMJ w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. W oparciu o wyniki zawodów trzeciego stopnia Komitet Główny OMJ ustala listę laureatów, w tym roku postanowił przyznać 97 osobom tytuł laureata pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia z pośród 168 uczniów biorących udział w finale zawodów. W tym gronie znalazła się nasza uczennica klasy 8 SP1 Weronika Karolina Kwolek uzyskując tytuł laureata III stopnia. Warto podkreślić, że w zawodach stopnia pierwszego wzięło udział 8427 uczniów z 1136 szkół.

Warto wspomnieć, że Weronika to także aktywna wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy.

Gratulacje i wielkie słowa uznania dla Weroniki oraz Jej rodziców.

Tekst i foto: SP1 w Żukowie


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2023-03-22)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w Żukowie

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij