Aktualności - W Żukowie oddano hołd walczącym w obronie Ojczyzny - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

W Żukowie oddano hołd walczącym w obronie Ojczyzny

23 września 2022

Mszą św. w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy oddawali za nią życie rozpoczęły się obchody Dnia Kombatanta w Żukowie. Przybyli na nią m.in. członkowie Koła Związków Kombatantów RP i WP w Żukowie z Prezes Genowefą Zasada, Burmistrz Wojciech Kankowski wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Witoldem Szmidtke reprezentujący Gminę Żukowo, a także uczniowie i dyrektorzy reprezentujący szkoły.

- Tradycyjnie w tym miesiącu szczególnie wpatrujemy się w karty historii. Ludzie, którzy przystępowali do walki za Ojczyznę w różnych okresach historii, wiedzieli dlaczego to czynią. Przykład tych ludzi jest nam potrzebny, by zobaczyć, co to znaczy prawdziwie kochać Ojczyznę, być gotowym za nią walczyć – mówił ks. Krzysztof Sagan.

Po Mszy św. zabrani przeszli na cmentarz. Tam pomodlili się przy mogile więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof zamordowanych przez hitlerowców oraz złożyli kwiaty.

- Dziś w sposób szczególny upamiętniamy tych, dzięki którym możemy żyć godnie. Chciałbym również, żebyśmy pokazywali światu, że w Polsce są ludzie, którzy kochają swoją Ojczyznę – mówił Burmistrz Wojciech Kankowski. – Miłość do swojego kraju może być okazywana również przez drobne gesty, ważne jednak, by ciągle o niej pamiętać.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-09-23)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy ŻukowoPrzekierowuje do strony na temat jakości powietrza w Żukowie

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij