Aktualności - W SP nr 1 zainaugurowano wojewódzką akcję „Uczę się bezpieczeństwa” - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

W SP nr 1 zainaugurowano wojewódzką akcję „Uczę się bezpieczeństwa”

26 października 2022

Ruszyła akcja „Uczę się bezpieczeństwa”. W trakcie jej trwania policjanci uczą dzieci jak zachowywać się, by nie doszło do niebezpiecznych wydarzeń, a także co robić, gdy jednak się pojawią. Wojewódzką akcję zainaugurowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie.

Na wstępie spotkania o akcji opowiedział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

- Poprzez zabawy uczymy się ważnych zachowań. To istotne żebyśmy mogli przekazać Wam, gdzie są zagrożenia, jak się zachowywać, żeby uniknąć ich w drodze do szkoły, podczas wakacji czy w innych momentach – mówił Wojewoda Pomorski.

Program artystyczny dotyczący bezpieczeństwa na drodze przedstawiły dzieci z żukowskiej „jedynki”. Natomiast policjanci opowiedzieli m.in. o możliwych zagrożeniach wynikających z niewłaściwego ogrzewania domu. W sposób ciekawy niebezpieczne sytuacje zobrazowali wykorzystując makietę domu, dzięki czemu przekazane informacje były bardziej przejrzyste dla młodych odbiorców.

Akcja „Uczę się bezpieczeństwa” będzie prowadzona w 89 szkołach województwa pomorskiego. Dodatkowo, w ramach troski o bezpieczeństwo Gmina Żukowo tradycyjnie przekuje wszystkim pierwszakom odblaski. Do niektórych szkół już one trafiły, do niektórych trafią w najbliższym czasie.

Warto również podkreślić, że dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Gmina Żukowo zrealizowała niedawno kilkanaście przejść dla pieszych, głownie w rejonach szkół. Więcej na ten temat tutaj: https://www.zukowo.pl/pl/index.php?id=10&idd=7280#sub_mid

- Dziękuję za to wsparcie jak i każdą współpracę na rzecz Mieszkańców, a jeśli mówimy o tych najmłodszych, to ta współpraca jest jeszcze ważniejsza i cenniejsza – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Razem możemy więcej!


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-10-26)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy ŻukowoPrzekierowuje do strony na temat jakości powietrza w Żukowie

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij