Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Umowa podpisana. Tuchom w tym roku z nową szkołą!

5 marca 2020

Będzie miała 3 kondygnacje, wymiary 29,44m x 15,64m i już wkrótce posłuży uczniom i nauczycielom z Tuchomia i okolic. Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski podpisał umowę z przedstawicielem zwycięzcy przetargu, Zakładu Usług Remontowo Budowlanych Apollo na budowę nowej szkoły w Tuchomiu.

- Biorąc pod uwagę koszt i zakres prac to jedna z największych tegorocznych inwestycji kubaturowych – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Systematycznie rozbudowujemy naszą bazę oświatową, bo jak wiadomo przyrost mieszkańców w gminie Żukowo jest ogromny. Myślę, że nikogo nie muszę przekonywać, jak istotna jest inwestycja w młode pokolenia. Przypomnę tylko, że na samą oświatę i wychowanie w 2020 r. Gmina Żukowo planuje przeznaczyć niemal 30% całego budżetu.

W podpisaniu umowy wzięli udział również m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke, a także przedstawiciele Tuchomia, sołtys Zbigniew Lidzbarski, radny Tadeusz Klawikowski, a także dyrektor szkoły Elżbieta Pryczkowska.

- Jako społeczność szkolna jesteśmy szczęśliwi, że dziś została podpisana umowa na budowę wymarzonej szkoły – mówi dyrektor szkoły Elżbieta Pryczkowska. - Mieszkańców w Tuchomiu i Nowym Tuchomiu jest coraz więcej, a warunki w dotychczasowej szkole nie są na miarę XXI wieku. Ta szkoła jest bardzo potrzebna. Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej inwestycji.

Co ważne, choć jest to inwestycja tegoroczna, pierwsze kroki w kierunku jej realizacji podjęte zostały kilka lat temu. Dokumentacja projektowa powstawała bowiem w 2016 roku, wtedy też została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę dla tego zadania.

Zakończenie prac budowalnych przewidziane jest na listopad tego roku. Koszt inwestycji to ok. 5,7 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą w całości z budżetu Gminy.


Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij