Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Trwa rozbudowa bazy oświatowej w gminie Żukowo

17 stycznia 2020

Spore zmiany czekają w tym roku obiekty oświatowe położone na terenie gminy Żukowo. Zaobserwujemy je w Niestępowie, Tuchomiu i Borkowie. Powstanie również dokumentacja projektowa na budowę sali gimnastycznej szkoły w Glinczu.

Rozbudowa szkoły w Niestępowie rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Obecnie kończą się prace ziemne pod inwestycję. Obiekt powiększy się ok. 455 m. kw. powierzchni użytkowej, co przekłada się na trzy sale lekcyjne, salę do ćwiczeń korekcyjnych wyposażoną w maty tatami, część sanitarną oraz magazyn. Budowa nowego skrzydła powinna zakończyć się latem tego roku. Koszt to ok. 2,7 mln zł (w całości z budżetu Gminy).

Największe zmiany czekają uczniów i grono pedagogiczne w Tuchomiu. Tutaj „od zera” budowana będzie szkoła podstawowa wraz z przedszkolem. Przetarg na to zadanie ruszy w styczniu. Budowa nowego budynku powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Szkoła będzie miała 3 kondygnacje i wymiary 29,44m x 15,64m. Zakres zamówienia obejmuje również zagospodarowanie terenu. Koszt zadania poznamy po zakończeniu procedury przetargowej.

- Tak dynamiczna rozbudowa naszej infrastruktury oświatowej to przede wszystkim odpowiedź na bardzo duży przyrost Mieszkańców – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. –  Tylko w tym roku na oświatę i wychowanie planujemy przeznaczyć 83,7 mln zł. W parze z takimi wydatkami musi iść silne zaplecze infrastrukturalne, tym bardziej, że inwestycja w szkoły i młode pokolenia to inwestycja w przyszłość.

Jeszcze w tym roku powstać powinna dokumentacja projektowa na salę gimnastyczną w Glinczu. Na ten cel Gmina planuje przeznaczyć ze swojego budżetu ok. 50 tys. zł. Z kolei, przy szkole podstawowej w Borkowie powstać ma budynek przeznaczony na cele przedszkolne.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-01-17 13:09:47)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2020-01-17 13:10:04)
Liczba odwiedzin: 816
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij