Aktualności - Szkoły z gminy Żukowo w CMI - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Szkoły z gminy Żukowo w CMI

12 lutego 2020

Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI) jest to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Od października 2019 roku w żukowskich podstawówkach oraz w szkole w Borkowie nauczyciele prowadzą zajęcia w ramach CMI.

Tematyka zajęć dotyczy robotyki, programowania, uczniowie wyjeżdżają na wystawy, warsztaty, w przyszłym tygodniu będą mieli okazję zobaczyć superkomputer Tryton w CI TASK Politechniki Gdańskiej. W ramach projektu każdy z nauczycieli otrzymał zestaw trzech robotów (mbotów), które zapewne przyczynią się do tego, że zajęcia staną się jeszcze ciekawsze, a uczniowie będą mieli okazję poznać różne warianty konstrukcji robotów i moduły elektroniczne. Opanują podstawy programowania blokowego i rozwiną swoje umiejętności logicznego myślenia i projektowania.

Zajęcia w ramach CMI prowadzą: Katarzyna Gruchała (SP w Borkowie), Sławomir Szymański (SP nr 1 w Żukowie) i Mirosława Żołna (SP nr 2 w Żukowie).

 

Źródło: SP nr 2 w Żukowie/ dyr. Mirosława Żołna


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-02-12)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij