Inwestycje - Szkoła w Pępowie zostanie rozbudowana - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Szkoła w Pępowie zostanie rozbudowana

5 marca 2021

O ok. 600m kw. powierzchni użytkowej powiększy się budynek szkoły podstawowej w Pępowie. Umowa na rozbudowę placówki została właśnie podpisana.

Nowa powierzchnia użytkowa to przede wszystkim 6 nowych sal lekcyjnych, sala do ćwiczeń oraz zaplecze sanitarne.

Wykonawcą zadania jest wyłoniona w przetargu nieograniczonym spółka 4ml Budowa Sp. z o.o. z Kartuz. Koszt inwestycji to ok. 2,9 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu Gminy Żukowo. Realizacja zadania potrwa do końca tego roku.

Przy podpisaniu umowy obecni byli Przewodniczący Rady Miejskiej/radny z Pępowa Witold Szmidtke, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pępowie Zenon Byczkowski oraz Sołtys Katarzyna Wierczyńska.

Rozbudowa szkoły w Pępowie to kolejne zadanie mające na celu powiększenie bazy oświatowej oraz polepszenie warunków nauki. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zrealizowane zostały następujące zadania: budowa nowej szkoły w Tuchomiu, rozbudowa szkoły w Niestępowie, adaptacja poddasza w szkole w Glinczu oraz adaptacja strychu na potrzeby szkoły w Skrzeszewie.

- Systematycznie powiększamy ilość miejsc w naszych szkołach, by przede wszystkim sprostać dużemu przyrostowi Mieszkańców, jakim od lat charakteryzuje się gmina Żukowo – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – To ważne, by dzieci uczyły się w komfortowych warunkach i nic nie stawało im na przeszkodzie w pokonywaniu kolejnych szczebli edukacyjnej kariery.

W najbliższych planach Gminy Żukowo kolejne inwestycje oświatowe, m.in. budowa budynku na potrzeby edukacji przedszkolnej w Borkowie, całkowita modernizacja z rozbudową starej szkoły w Baninie.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-03-05)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij