Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Szkoła w Baninie z tytułem Ośrodka Szkoleniowego Piłki Ręcznej dla dziewcząt

12 lutego 2020

Można by powiedzieć, że w ferie uczniowie Szkoły Podstawowej w Baninie odpoczywali i jest to zgodne z prawdą, jednak znalazła się grupa 68 uczniów, którzy połączyli przyjemne z pożytecznym i wzięli udział w obozie sportowym organizowanym przez UKS Banino.

Szkoła w Baninie od 2016 roku prowadzi sekcję piłki ręcznej. Dzięki osiągnięciom dziewcząt z klasy VI B, które pod okiem swojej wychowawczyni a zarazem trenerki Pani Anny Ringwelskiej oraz trenera Krzysztofa Kosznika placówka uzyskała tytuł Ośrodka Szkoleniowego Piłki Ręcznej dla dziewcząt. Jest to ogromne wyróżnienie, gdyż tylko trzy szkoły na Pomorzu uzyskały taki tytuł. Dlatego też szkole zależy na utrzymaniu jakości treningów jej przyszłych zawodników. Oprócz regularnych treningów szkolnych, dwa razy do roku szkoła organizuje obozy wyjazdowe celem podnoszenia kompetencji indywidualnych i grupowych.

Praca podczas takiego obozu jest bardzo zintensyfikowana i każdego dnia uczestnicy mają 3 treningi. I tym razem plan był bardzo napięty, więc ciężko było znaleźć chwilę wytchnienia, oprócz ciszy poobiedniej specjalnie wyznaczonej do regeneracji sił na dalszą część dnia.  Codziennie uczniowie mieli specjalne treningi bramkarskie prowadzone przez wyspecjalizowanego trenera. Podczas ćwiczeń szczególny nacisk kładziono na technikę indywidualną. Oprócz kondycji trenerzy zadbali również o rozwijanie kompetencji kluczowych, które jak sama nazwa wskazuje są niezbędne w funkcjonowaniu w dzisiejszym świecie. Każde treningi przeplatały się z zajęciami z j. angielskiego oraz specjalnym zadaniem dla uczniów.

Trenerom ze Szkoły Podstawowej w Baninie zależy nie tylko na rozwijaniu indywidualnych predyspozycji przyszłych zawodników, ale również umiejętności językowych. Dlatego też każdy dzień był urozmaicony zajęciami z komunikacji, grami językowymi, a nawet treningami w języku angielskim. To wszystko po to, by oswoić uczniów z terminologią i przygotować ich do planowanych wyjazdów zagranicznych w celach treningowych. Każdego dnia uczniowie uczyli się nowych słówek,  dostawali kolejne zagadki do rozwiązania, aby ostatecznie stawić czoła i odnaleźć „klucz” do wyjścia z pokoju zagadek znanego dzisiaj pod nazwą „Escape room”.

W tej zabawie wzięli udział wszyscy uczestnicy obozu. Niektórzy z nich nie mogli się doczekać, by zmierzyć się z zagadkami z wiedzy ogólnej, jak również wiedzy językowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb uczniów. Najciekawszym zadaniem okazało się odszyfrowanie tajnej widomości z diagramu, która miała pomóc w znalezieniu następnej wskazówki do klucza i była to zagadka matematyczna, z którą uczniowie świetnie sobie poradzili.

Koniec obozu został uwieńczony pokazem każdej grupy uczniów ich dorobkiem w postaci piosenki lub skeczu na tematy bliskie obozowi. Okazuje się, że banińscy zawodnicy, choć miewali chwile zwątpienia i byli zmęczeni, to i tak znaleźli czas na twórczość i potrafili ułożyć kilka zwrotek piosenki, zrobić skecz i sparodiować zachowania  i często używane zwroty swoich trenerów, a nawet nakręcić i zmontować film wykorzystując do tego telefon komórkowy. 

Dzięki udziałowi szkoły w Baninie w Programie POWER i dofinansowaniu jakie otrzymała, część jej kadry mogła wziąć udział w zagranicznych szkoleniach, które zaowocowały pomocą w przygotowaniu sekcji językowej na obozie.

Więcej informacji z działalności sportowej grupy uzyskać można na Facebookowej stronie UKS Banino.

 

Źródło: Szkoła Podstawowa w Baninie/ Katarzyna Winklas


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-02-12 09:00:08)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2020-02-12 09:00:50)
Liczba odwiedzin: 140
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij