Inwestycje - Szkoła Podstawowa w Borkowie zostanie rozbudowana - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Szkoła Podstawowa w Borkowie zostanie rozbudowana

8 października 2021

Umowa podpisana! Szkołę w Borkowie czekają duże zmiany. Tym razem to ukłon w stronę najmłodszych mieszkańców sołectwa i ich rodziców. Nowa część szkoły powstanie przede wszystkim z myślą o edukacji przedszkolną i wczesnoszkolną.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa istniejącej szkoły o zaprojektowany budynek. Rozbudowa ma na celu stworzenie pomieszczeń potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania przedszkola, świetlicy wiejskiej oraz szatni z natryskami i pomieszczeniem do obsługi auli sportowej. W części przedszkola wykonane będą 4 sale dla łącznie 82 dzieci wraz z sanitariatami, pomieszczenia dla opiekunów (po dwóch do każdej sali) oraz szatnie i zaplecze gastronomiczne. W pozostałej części budynku zaprojektowano świetlicę wiejską wraz z zapleczem sanitarnym oraz szatnie z natryskami i innymi pomieszczeniami dostępnymi od strony auli o funkcji sportowej.

Budynek będzie miał powierzchnię użytkową wielkości ok. 945 m2 w kształcie prostokąta z wcięciem na wejście główne do budynku.

Wykonawcą prac będzie Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński z Kościerzyny. Koszt inwestycji to około 8,2 mln zł. Zadanie będzie częściowo współfinansowane z projektu „Wsparcie edukacji przedszkolnej w Gminie Żukowo” w zakresie adaptacji pomieszczeń w celu utworzenia 43 miejsc przedszkolnych.

Burmistrz Gminy Żukowo złożył również wniosek na dofinansowanie tego zadania w ramach programu rządowego „Polski Ład”. Wyniki naboru nie są jednak jeszcze znane.

Termin zakończenia realizacji inwestycji mija latem 2022r.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-10-08)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij