Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Strefa Kultury w Chwaszczynie otwarta

16 kwietnia 2018

14 kwietna br. uroczystym przecięciem wstęgi oddano oficjalnie do użytku Strefę Kultury w Chwaszczynie, która powstała w wyniku rozbudowy remizy strażackiej.

Miejsce to, pod zarządem Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie, ma służyć mieszkańcom, organizacjom, Kołu Gospodyń Wiejskich, hafciarkom, klubom, stowarzyszeniom i zespołom artystycznym. W Strefie Kultury siedzibę ma również Filia Biblioteki Samorządowej, do której chętni już mogą się zapisywać.

Po oficjalnym otwarciu, obiekt został poświęcony przez proboszcza chwaszczyńskiej parafii ks. Piotra Grubę. Na scenie zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta, tancerze ze Szkoły Tańca Mambo, zespół Kaszubki. Panie z KGW Chwaszczyno rozbawiły zebranych przygotowanym skeczem. Całość występów zwieńczył koncert Damroki Kwidzińskiej.

Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski zaznaczył, że wieś Chwaszczyno jest bramą do gminy Żukowo i taka inwestycja z pewnością jest dobrą wizytówką. - Każde wydarzenie, które będzie służyć całej społeczności, jest czymś wyjątkowym zarówno w historii sołectwa, miejscowości i parafii Chwaszczyna. Inwestycja ta jest z naszej strony podziękowaniem dla wszystkich aktywnych mieszkańców chwaszczyńskiej społeczności - dodał burmistrz Wojciech Kankowski.

Podziękowania osobom zaangażowanym w realizację projektu złożyła Jolanta Wiercińska, sołtys Chwaszczyna. Aleksandra Rogalewska, dyrektor OKiS-u przedstawiła plany związane z działalnością placówki. Zebrani mogli również poznać historię biblioteki w Chwaszczynie.

Nowy obiekt będzie służył spotkaniom pań z KGW, z koła hafciarskiego, na próby zespołu Kaszubki i grupy tanecznej Rosa. W sali lustrzanej odbywać będą się zajęcia aerobiku i prowadzone przez Pomorską Szkołę Walki Fighter. Organizowane będą warsztaty rysunku i rękodzieła oraz nauka języka angielskiego.

15 kwietnia w Strefie Kultury odbył się dzień otwarty, którego celem była prezentacja oferty kulturalnej nowego obiektu. Biblioteka zachęcała do zapisów, dzieci mogły skorzystać z kącika do gier i zabaw, a na dużej sali odbył się koncert zespołu „Czarodzieje z Kaszub”. Panie z KGW Chwaszczyno przygotowały stoisko z poczęstunkiem, a w przestrzeni korytarza zaprezentowana została wystawa grafik z zabytkami Gminy Żukowo autorstwa Jacka Piątka .


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-04-16 14:36:16)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-04-16 14:43:38)
Liczba odwiedzin: 456
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij