Inwestycje - Stara szkoła w Baninie będzie rozbudowana - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Budynek starej szkoły w Baninie - powiększ

Stara szkoła w Baninie będzie rozbudowana

13 listopada 2020

Budynek starej szkoły znajdujący się przy ul. Lotniczej w Baninie wkrótce będzie rozbudowany. By tak się jednak mogło stać, najpierw potrzebna będzie dokumentacja projektowa. Umowa na to zadanie została podpisana 10 listopada br.

Po stronie wykonawcy (Zakład Projektowania i Usług Budowlanych BENBUD z Grudziądza) leży wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego, materiałów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania przetargowego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Wartość zadania to ok. 63 tys. zł. Termin wykonania – koniec czerwca 2021r.

Na zakres przyszłej inwestycji złożą się: przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku przy ul. Lotniczej w Baninie, wraz z nadbudową części parterowej oraz wykonaniem sali gimnastycznej i zatoki postojowej typu kiss&ride. Rozbudowa budynku planowana jest w przyszłym roku.

- W Szkole Podstawowej w Baninie uczy się obecnie około 1340 uczniów. Przyrost mieszkańców w tej części gminy jest jednak tak duży, że warunki tej szkoły przestają wystarczać – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – To kolejne zadanie w krótkim odstępie czasu, które wpłynie na znaczne powiększenie naszej bazy oświatowej.

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku otwarto rozbudowaną część Szkoły Podstawowej w Niestępowie, w Tuchomiu „na finiszu” jest budowa całkowicie nowej placówki. Niedawno podjęta została decyzja o rozbudowie szkoły w Pępowie. Z kolei w Borkowie powstanie budynek na potrzeby edukacji przedszkolnej i zaplecze sali gimnastycznej.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-11-13)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij