Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Na zdjęciu widać ręce mężczyzny podpisującego dokumenty - powiększ

Skrzeszewo wkrótce z nowym boiskiem – umowa podpisana

19 lutego 2021

Przy Szkole Podstawowej w Skrzeszewie powstanie nowe boisko z nawierzchni poliuretanowej, zastąpi ono znajdujące się w tym miejscu stare, asfaltowe boisko. Z obiektu skorzystają przede wszystkim uczniowie i zwolennicy aktywnej formy spędzania czasu.

Płyta nowego boiska będzie mieć wymiar 30 x 15 m. W ramach zadania obiekt zostanie wyposażony w sprzęt sportowy umożliwiający grę w piłkę koszykową, ręczną, siatkówkę, tenisa ziemnego. Dodatkowo wybudowany zostanie chodnik i powstaną miejsca postojowe z kostki betonowej, zainstalowany zostanie również stojak rowerowy.

W ramach inwestycji zamontowane zostanie też oświetlenie, a obiekt będzie ogrodzony.

Wykonawcą prac będzie spółka ELSIK Sp. z o.o. z Żukowa. Koszt inwestycji to 239 850,00 zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu Gminy Żukowo. Gmina wnioskowała co prawda o dofinansowanie tego zadania wspólnie z Pępowem i Niestępowem z Ministerstwa Sportu i Turystyki, wniosek nie znalazł się jednak na liście dofinansowań.

Pracę powinny zakończyć się do 70 dni od daty przekazania placu budowy, co z kolei będzie mieć miejsce najpóźniej 31 marca 2021r.

W planach jest również budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego przy drodze gminnej Przyjaźń – Skrzeszewo. Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę też została już podpisana.

Dokumentację wykona Biuro Projektowe PRO-VIA Leszek Leśniowski z Gdańska. Koszt zadania to 108 240,00 zł. Termin: 300 dni licząc od dnia podpisania umowy.

Gmina Żukowo złożyła wniosek do Wojewody Pomorskiego o wsparcie tego zadania w ramach dofinansowania inwestycji w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolne.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-02-19)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij