Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Sala gimnastyczna w Miszewie otwarta

7 lutego 2019

Nowa sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie oficjalnie otwarta! Uczniowie i nauczyciele zyskali przestrzeń, która posłuży przede wszystkim rozwojowi aktywności fizycznej.

- To dzień długo wyczekiwany przez społeczność szkolną, dzień w którym spełniają się nasze marzenia o sali sportowej i zajęciach wychowania fizycznego na miarę XXI wieku – mówiła podczas uroczystości Dyrektor szkoły, Dorota Richert.

Sala gimnastyczna była inwestycją niezwykle wyczekiwaną przez lokalną społeczność. Zadanie kosztowało 4,1 mln zł, co wraz z rozbudowaną częścią dydaktyczną daje kwotę niemal 4,6 mln zł.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili między innymi: Posłanka na Sejm RP Dorota Arciszewska- Mielewczyk, Poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk, Senator RP Kazimierz Kleina, Starosta Powiatu Kartuskiego Bogdan Łapa, Wicestarosta Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego Eugeniusz Pryczkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke wraz radnymi.

- Obecność tak znakomitych gości to dowód, że to nie tylko święto szkoły, ale całej wspólnoty samorządowej - zaznaczył Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo. – Oddajemy do użytku obiekt, który ma służyć całemu społeczeństwu, a najbardziej dzieciom i młodzieży. To szczególnie ważne teraz, gdy reforma oświaty podnosi poziom organizacyjny szkół sześcioklasowych do ośmiu klas.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawiciela Zarządu Województwa Pomorskiego. Wicemarszałek Ryszard Świlski, wraz z radną sejmiku i Zastępcą Burmistrza Gminy Żukowo Sylwią Laskowską- Bobula wręczył Dyrektor szkoły Dorocie Richert herb województwa pomorskiego.

Po nich głos zabrał Edmund Wittbrodt, Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, który przedstawił sylwetkę Jana Trepczyka, patrona szkoły. Chwilę później wraz z Burmistrzem Żukowa, Dyrektor szkoły i przedstawicielem rodziny patrona szkoły odsłonił pamiątkową fotografię inaugurując rok Jana Trepczyka.

Uroczystości zakończyły się przedstawieniem artystycznym przygotowanym przez uczniów i kadrę pedagogiczną szkoły.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-02-07)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij