Aktualności - SP Banino w programie "Zdolni z Pomorza" - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

SP Banino w programie "Zdolni z Pomorza"

3 października 2022

Piętnastu uczniów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. księdza prałata Józefa Bigusa z Banina wzięło udział w tygodniowych Pomorskich Warsztatach Naukowych „Zdolni z Pomorza” 2022, które odbyły się na Uniwersytecie Gdańskim

Pomorskie Warsztaty Naukowe - Zdolni z Pomorza zostały zrealizowane w ramach projektu Zdolni z Pomorza- Uniwersytet Gdański współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W warsztatach uczestniczyło 500 uczniów ze szkół zlokalizowanych w różnych miejscowościach województwa pomorskiego (Lębork, Kwidzyn, Malbork, Somonino, Sierakowice, Wejherowo, Rumia, Kościerzyna, Chojnice, Banino)

Cały tydzień wypełniony był zajęciami (w godzinach 9:00-21:00) dzięki którym uczestnicy warsztatów rozwinęli swoje zainteresowania i zdolności. Dla uczniów szkół podstawowych zorganizowano zajęcia pod nazwą Szerokie Horyzonty. Biologia, chemia, fizyka, matematyka, informatyka, kompetencje społecznie-zagadnienia z tych dziedzin nauki stały się bardziej zrozumiałe i przyjazne dla uczestników warsztatów.

Oprócz wykładów i ćwiczeń na Uniwersytecie Gdańskim dla uczniów szkół podstawowych przewidziano także zajęcia edukacyjne w Muzeum Emigracji w Gdyni oraz przeżycie spektaklu „Something rotten” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W trakcie zajęć dla uczniów prowadzonych przez kadrę dydaktyczną UG nauczyciele-opiekunowie, którzy z młodzieżą przyjechali do Gdańska, mieli możliwość uczestniczyć w przeznaczonym dla nich kursie doskonalącym.

Podczas warsztatów odbyły się także zajęcia dodatkowe: „Z fizyką na księżyc”, „Mierząc ku gwiazdom”, „ U podnóża K2” , „Fale elektromagnetyczne”, „ Roboty domowej roboty”.

Chętni mogli zagrać w różnorodne gry planszowe. Uczniowie z SP Banino odbyli także ekscytującą, nocną wędrówkę brzegiem Bałtyku, od Jelitkowa do Sopotu.

Źródło: SP Banino


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2022-10-03)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij