Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Ruszyły prace budowlane przy węźle w Żukowie!

9 stycznia 2020

Od prac budowlanych przy ul. Tuwima rozpoczęła się realizacja jednej z największych tegorocznych inwestycji w gminie Żukowo. Zadanie wykonuje zwycięzca przetargu, firma Budowlano – Drogowa MTM S.A. z Gdyni.

Prace przy ul. Tuwima prowadzone są od tego tygodnia. Część tej drogi, jako pewnego rodzaju wstęp do inwestycji, została zmodernizowana już w roku ubiegłym (więcej informacji tutaj: https://www.zukowo.pl/Budowa_ul_Tuwima_juz_na_ostatniej_prostej,27,5648). Trwające obecnie prace to dalsza budowa ul. Tuwima oraz budowa parkingu na 94 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, 5 miejsc postojowych „kiss&ride”, 2 miejsca postojowe dla pojazdów taxi, wraz z: oświetleniem, kanalizacją deszczową, monitoringiem, wiatą rowerową dla 20 rowerów, infomatem, robotami teletechnicznymi, zagospodarowaniem zieleni, systemem Wi-Fi. W przyszłości przy tym parkingu zlokalizowany zostanie dworzec Żukowo Wschodnie (znajdujący się obecnie przy ul. Dworcowej).

Kilka dni później, 13 stycznia rozpoczną się roboty na ul. Elżbietańskiej w Borkowie, a na przełomie stycznia i lutego ruszą prace na drodze przez Rutki.

Łączna wartość robót budowlanych węzła w Żukowie opiewa na kwotę 14 478 396,80 zł z czego 5 893 693 zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Termin realizacji zamówienia to 210 dni od daty przekazania placu budowy, czyli początek sierpnia tego roku.

Przypominamy, że obecnie trwa również przetarg na budowę węzła integracyjnego Gdańsk Rębiechowo. Termin składania ofert to 24 stycznia br.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-01-09)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij