Aktualności - Rusza Program wspólnego utwardzania dróg gminnych płytami YOMB - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Rusza Program wspólnego utwardzania dróg gminnych płytami YOMB

11 stycznia 2019

Burmistrz Gminy Żukowo ogłasza kolejną edycję Programu wspólnego utwardzania dróg gminnych płytami YOMB na terenie Gminy Żukowo w 2019r.

Program zakłada współpracę zainteresowanych Uczestników z Gminą Żukowo we wspólnym  utwardzaniu nawierzchni dróg gminnych płytami yomb.

 

Partycypacja w zakresie wspólnego utwardzania dróg gminnych płytami Yomb może polegać na:

1) darowiźnie na rzecz Gminy Żukowo środków pieniężnych na podstawie umowy darowizny z poleceniem (zgodnie z art. 893 KC);

2) darowiźnie na rzecz Gminy Żukowo samych płyt drogowych na podstawie umowy darowizny rzeczowej z poleceniem (zgodnie z art. 893 KC).

 

W ramach wspólnego utwardzania dróg gminnych płytami YOMB dopuszcza się formę partycypacji polegającą na świadczeniu usługi układania płyt. Szczegółowe zasady będą każdorazowo określane w indywidualnie zawieranych porozumieniach. Termin zgłoszenia takiej formy partycypacji upływa dnia 08 marca 2019 roku.

Preferowaną formą partycypacji jest darowizna środków pieniężnych na rzecz Gminy Żukowo tak, aby w drodze przetargu łącznie zamówić wszystkie płyty oraz aby wyłonić jedną firmę do ich układania.

W ramach niniejszej formy partycypacji Gmina Żukowo pokrywa ok. 60% całej inwestycji.

Minimalna wartość partycypacji w ramach danej inicjatywy to 152 płyty lub wielokrotność tej liczby lub odpowiednik kosztów zakupu 152 płyt lub wielokrotności tej liczby.

W ramach programu możliwe jest wyłącznie utwardzenie dróg stanowiących w całości własność Gminy Żukowo – z uwagi na udział środków publicznych nie jest możliwe utwardzanie ciągów i dróg prywatnych oraz indywidualnych podjazdów na posesje. Płyty będą układane, w osi drogi, na szerokości, co do zasady, minimum 4 metry.

 

Wnioski należy składać do Urzędu Gminy w Żukowie, ul. Gdańska 52, 83-330 Żukowo w nieprzekraczalnym terminie do dnia 08 marca 2019 r.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy regulamin wspólnego utwardzania dróg gminnych płytami YOMB na terenie Gminy Żukowo w 2019 r., wzory wniosków o przystąpienie do programu oraz druki niezbędne do zawarcia umowy.

Harmonogram Programu wspólnego utwardzania dróg gminnych płytami YOMB na terenie Gminy Żukowo w 2019r.
1) termin składania wniosków – do 08 marca 2019 roku
2) ocena formalna wniosków – do 25 marca 2019 roku
3) zawarcie umów darowizny z poleceniem – do 19 kwietnia 2019 roku
4) termin wpłat darowizn – do 06 maja 2019 roku
5) realizacja inwestycji – do 28 grudnia 2019 roku

Szczegółowe informacje uzyskać można bezpośrednio w Referacie Komunalnym i Infrastruktury Drogowej (Urząd Gminy w Żukowie ul. Gdańska 48, pokój nr 16), kontakt:
tel. (58) 685-83-88, e-mail: a.dulas@zukowo.pl; w.czaja@zukowo.pl

Pliki do pobrania:


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-01-11)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w Żukowie

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij