Inwestycje - Rozbudowana część szkoły w Borkowie otwarta - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Rozbudowana część szkoły w Borkowie otwarta

21 kwietnia 2023

Duże zmiany w Borkowie. Za nami oficjalne otwarcie rozbudowanej części szkoły podstawowej.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu, następnie powitano zebranych.

- Cieszę się, że w tym obiekcie będą mogły się rozwijać liczne talenty. Widzimy jakie sukcesy odnoszą dzieci nie tylko na arenach gminnych, ale i poza jej granicami- mówił Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Ta rozbudowa pozwoli na to, by szkoła działała w trybie jednozmianowym. O tym jakie to istotne, wiedzą rodzice, którzy mieli lub mają dzieci w wieku szkolnym. Nowa część szkoły posłuży nie tylko zadaniom edukacyjnym. Będą mogły odbywać się tutaj również m.in. spotkania sołeckie.

Chwilę później zaprezentowano program artystyczny. Głos zabrali również goście. Zebrani mieli też możliwość zwiedzenia szkoły i zapoznania się z zakresem prac inwestycyjnych.

Jak zmieniła się szkoła? W części przedszkola wykonane zostały 4 sale dla łącznie 82 dzieci wraz z sanitariatami, pomieszczenia dla opiekunów oraz szatnie i zaplecze gastronomiczne. W pozostałej części budynku wykonano salę do świetlicy wiejskiej wraz z zapleczem sanitarnym oraz szatnie z natryskami i innymi pomieszczeniami dostępnymi od strony auli o funkcji sportowej. Powierzchnia użytkowa nowej części to 1164,34 m2 czyli więcej niż dotychczas miała szkoła.

Wartość robót wyniosła 9 412 708,43 zł, w tym 453 521,41zł stanowi dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 „Wsparcie edukacji przedszkolnej w Gminie Żukowo”.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-04-21)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij