Aktualności - Rekordowa liczba Mieszkańców w gminie Żukowo - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Panorama Żukowa - powiększ

Rekordowa liczba Mieszkańców w gminie Żukowo

3 stycznia 2022

Kolejny rok, kolejny rekord liczby Mieszkańców gminy Żukowo zameldowanych na pobyt stały lub czasowy. 31 grudnia 2021r. liczba ta wyniosła 41 743. To o 1327 więcej niż na koniec 2020r.

Jak duże jest tempo przyrostu w ostatnich latach? Zaledwie w 2015.r, liczba mieszkańców wynosiła 32 332, czyli o niemal 10 tys. mniej niż obecnie. 

- Trzeba sobie powiedzieć wprost, tak duży przyrost Mieszkańców to duże wyzwanie i odpowiedzialność dla samorządu – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. - Wpływy z podatków nowych Mieszkańców to zdecydowanie za mało by zaspokoić choćby najważniejsze potrzeby takie jak infrastruktura wod- kan, modernizacja dróg czy zapewnienie miejsc w szkołach. Jestem jednak przekonany, że wraz z Radą Miejską i temu wyzwaniu sprostamy. Liczymy również, że wsparcie rządowe w postaci np. dofinansowań inwestycji będzie kierowane przede wszystkim do takich gmin jak nasza, do miejsc gdzie ludzie chcą mieszkać. Niemniej, z radością witamy każdego Mieszkańca w naszej gminie.

O jak dużej skali potrzeb mówimy? We wrześniu ubiegłego roku, rok szkolny rozpoczęło ok. 450 dzieci więcej niż rok wcześniej. Teoretycznie, by „nadążyć”, należałoby budować co roku od zera średniej wielkości szkołę. Więcej mieszkańców to także więcej samochodów i bardziej obciążone drogi. To z kolei przekłada się na zwiększone potrzeby w zakresie modernizacji dróg. Do tego należy dodać inwestycje w sieci wodno-kanalizacyjne czy w gminne jednostki OSP.

Na koniec dobra wiadomość z kartuskiego szpitala. Pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w 2022r. w tamtejszym szpitalu była mieszkanka Żukowa. Dziecko urodziło się 1 stycznia około g. 15. Młodej Mieszkance naszej gminy oraz całej rodzinie życzymy dużo zdrowia i uśmiechu.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-01-03)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij