Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Rekolekcje szkolne w Borkowie

10 kwietnia 2019

Wielki Post w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II to czas wytężonej pracy, ale i czas corocznych rekolekcji szkolnych. Tradycyjnie w tygodniu przed Niedzielą Palmową borkowscy uczniowie udali się do pobliskiego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie.

Pełne dynamiki i ekspresji nauki wygłosił ks. Wiesław Mielewczyk z parafii św. Ignacego Loyoli w Gdańsku - Starych Szkotach. Towarzyszył mu tajemniczy kufer zawierający wyjątkowe skarby. Była tam mapa wskazująca drogę do Pana Boga; okulary wiary, którymi można zobaczyć, jakim się jest; lustro ukazujące prawdziwe oblicze siebie i inne cenne przedmioty, tak ważne na naszej życiowej drodze.

„Pan Bóg chce, by nasze życie było przygodą” – podkreślił ks. rekolekcjonista. Bóg chce, byśmy zobaczyli, jaki ten świat jest piękny i ciekawy. Ostatniego dnia uczniowie uczestniczyli we Mszy św. rekolekcyjnej, którą odprawił prefekt borkowskiej szkoły ks. Marek Krampa. Na koniec Józef Belgrau, dyrektor szkoły w Borkowie, wraz z uczniami podziękował księdzu Wiesławowi za bogactwo duchowe, jakie ten młody kapłan wniósł w ciągu tych trzech dni do społeczności szkolnych. W rekolekcjach uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie, Szkoły Parafialnej i Szkoły Podstawowej z Glincza.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Borkowie


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-04-10 15:08:35)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-04-10 15:08:53)
Liczba odwiedzin: 324
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij