Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Prace przy węźle integracyjnym Rębiechowo nabierają tempa

30 grudnia 2020

Za nami około 1/5 prac związanych z budową Węzła Rębiechowo. Realizacja zadania rozpoczęła się we wrześniu tego roku.

Wykonawca prac, konsorcjum firm Kruszywo i Bituminium zrealizowało już między innymi ścieżkę rowerową w Barniewicach. Trwają też zaawansowane prace przy budowie ścieżek rowerowych Banino- Pępowo, Rębiechowo- Banino.

Za nami już również większość prac przy przebudowie ul. Słonecznej w Rębiechowie. Obecnie trwają też prace drogowe na odcinku między Miszewem, a Dąbrową, niezwykle istotnym fragmentem węzła w kontekście bezpieczeństwa. To droga powiatowa, przy której powstaje chodnik. Ta część zadania to również przykład dobrej współpracy na linii Gmina Żukowo – Powiat Kartuski. Starostwo partycypuje bowiem w kosztach wspomnianego chodnika.

Zakończenie prac budowlanych przy węźle Rębiechowo przewidziane jest na 30 kwietnia 2021r.

Na zdecydowanie bardziej zaawansowanym etapie jest budowa węzła Żukowo. Tu inwestycja jest na „ostatniej prostej”. Łączny koszt obu zadań to niemal 39 mln zł. Inwestycje dofinansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 łączną kwotą ok. 14,7 mln zł.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-12-30)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij