Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Poznaliśmy harmonogram budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta wraz z obwodnicą Żukowa!

4 października 2019

W Żukowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Waldemar Buda przedstawił dokładny harmonogram budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta z obwodnicą Żukowa!

- Dla Mieszkańców Gminy Żukowo to niezwykle ważny dzień, dziś nabierają tempa prace przy inwestycji, o którą zabiegaliśmy od bardzo dawna – mówił Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Liczę, że za 4-5 lat spotkamy się tutaj w jeszcze lepszych okolicznościach, że wtedy będziemy mogli świętować zakończenie tego zadania, nie tylko my samorządowcy, ale przede wszystkim Mieszkańcy, że odzyskamy miasto dla Mieszkańców.

Starania Żukowskiego samorządu dostrzegł również Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

- Dla nas bardzo trudną sytuacją było to, że prawie 3 lata czekaliśmy na decyzję środowiskową, która została zaskarżona – mówił Wojewoda Pomorski. – Bardzo dziękuję Burmistrzowi Żukowa, za to że żukowski samorząd skutecznie wpływał na załatwienie kwestii, która była oprotestowana. Teraz jednak możemy rozpocząć proces inwestycyjny.

Szczegóły inwestycji przedstawił Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Waldemar Buda.

- Dziś jest bardzo ważny moment, dziś przechodzimy w fazę wykonawczą inwestycji – mówił Wiceminister Inwestycji i Rozwoju. - Mamy już wstępną opinię Eurostatu, chcielibyśmy, by przełom roku był momentem, w którym moglibyśmy rozpocząć procedurę przetargową.

Harmonogram inwestycji przedstawia się następująco:

  1. Przygotowanie wniosku do Eurostat – 31 lipca 2019r.
  2. Ogłoszenie przetargu - 2019r./2020r.
  3. Wybór partnera PPP – 2020r.
  4. Zawarcie umowy - PPP 2020r./2021r.
  5. Zamknięcie finansowe – 2021r.
  6. Projektowanie i budowa – 2021r. – 2024r.

Inwestycja będzie realizowana w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Trasa będzie miała około 31 km, będzie to droga ekspresowa. Szczegóły znane będą po przetargu.

Zapis video konferencji znaleźć można tutaj:

 


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-10-04)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij