Aktualności - Ponad 100 złożonych wniosków z gminy Żukowo w ramach programu „Czyste Powietrze” - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Cztery segregatory wypełnione dokumentami. - powiększ

Ponad 100 złożonych wniosków z gminy Żukowo w ramach programu „Czyste Powietrze”

21 października 2021

Gmina Żukowo zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Dzięki niemu w tym roku w żukowskim urzędzie otwarto punkt konsultacyjno- informacyjny, z pomocy którego mogły skorzystać osoby chcące wziąć udział w rządowym programie „Czyste Powietrze”.

Dotąd za pośrednictwem Urzędu Gminy w Żukowie przekazano do WFOŚiGW w Gdańsku 101 wniosków o udzielenie dofinansowania na wymianę źródła ciepła oraz prace termomodernizacyjne, takie jak ocieplenie przegród budowlanych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Wnioskowana kwota to łącznie: 1 873 080,93 zł.

W punkcie można uzyskać niezbędne informacje o warunkach i zakresie dofinansowania. Pracownik urzędu pomaga wypełnić i złożyć wniosek o dofinansowanie, jak również rozliczyć przyznane dofinansowanie poprzez pomoc w poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników.

Przypominamy, że w 2020 roku podobnym program uruchomiła Gmina Żukowo. W ramach projektu zakwalifikowano 60 wniosków złożonych przez właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Żukowo. 60 beneficjentów podpisało z Gminą Żukowo umowę o udzielenie dotacji do poniesionych i udokumentowanych kosztów modernizacji źródła energii cieplnej, poprzez likwidację kotłów opalanych węglem z obiektów budowlanych. W ramach przyznawanych dotacji zostało zmodernizowanych 60 pieców opalanych węglem i zastąpiono je 56 piecami gazowymi i 4 piecami na biomasę. Według rozliczeń przedłożonych przez beneficjentów całkowity koszt rzeczywisty wynikający z faktur wyniósł 863 720,74 zł brutto, natomiast koszty pochodzące ze środków budżetu gminy wyniosły 180 000,00 zł.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-10-21)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij