Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Plaga zniszczeń mienia publicznego

10 września 2020

Przestrzeń publiczna regularnie dewastowana, inwestycje niszczone zanim w ogóle zostaną oddane do użytku. Niestety takie sytuacje stają się powoli codziennością. Jeśli nie będziemy dbać o naszą wspólną własność, jaki będzie sens realizowania kolejnych inwestycji?

Za przykład powyższego stwierdzenia niech posłuży budowana właśnie ścieżka bioróżnorodności w parku nad jeziorkiem w Żukowie. Inwestycja nie jest jeszcze nawet ukończona, a wandale regularnie przypominają sobie o niej dewastując jej poszczególne elementy.

Niestety podobnie sytuacja wygląda z przystaniami kajakowymi, psimi pakietami czy przystankami autobusowymi. Niszczone są inwestycje nie tylko nowe, ale również te, już dawno oddane do użytku, takie jak skatepark. Altana przy kościele pw. WNMP jest niszczona, nie brakuje też wulgarnych graffiti na murach przy niej. Przykładów jest więcej. Niszczone jest mienie warte kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset tysięcy złotych. Dewastowane są inwestycje, które w największym stopniu zostały zrealizowane z budżetu Gminy, a więc dzięki Mieszkańcom.

- Szanujmy naszą wspólną własność, inwestycje powstają z myślą o Mieszkańcach i niedopuszczalnym jest, że przez wybryki kilku osób, kilkadziesiąt czy kilkaset innych nie może skorzystać z niektórych elementów przestrzeni publicznej – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Jaki jest sens zabierania dzieci w miejsca, które otaczają wulgarne napisy, albo na place zabaw gdzie tyrolka czy zjeżdżalnia są zdewastowane?

Poszczególne inwestycje to niemałe pieniądze. Kolejne wydawane są na naprawy po aktach wandalizmu. Umieszczenie kamer w każdym miejscu gdzie powstają inwestycje, przystanki czy elementy rekreacyjne nie jest możliwe. Dbajmy o naszą przestrzeń publiczną. Reagujmy, gdy jest niszczona, zgłaszajmy takie sytuacje.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-09-10)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij