Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Plac budowy na Węzeł Rębiechowo przekazany

20 sierpnia 2020

Kolejny krok w kierunku realizacji Węzła Integracyjnego Rębiechowo. Po ubiegłotygodniowym podpisaniu umowy, dziś został przekazany wykonawcy plac budowy.

Prace wykona konsorcjum firm Kruszywo i Bituminium. Wartość zadania to ok. 24,5 mln zł. W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną ulice: Akacjowa, częściowo ul. Słoneczna (na długości ok. 340 m, na których powstanie nawierzchnia asfaltowa, wykonane zostanie też oświetlenie, odwodnienie oraz chodniki i ciągi rowerowe. Całkowicie zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Gdańskiej, ul. Akacjowej i Słonecznej w Rębiechowie.

Niezwykle istotnym fragmentem węzła w kontekście bezpieczeństwa jest odcinek między Miszewem, a Dąbrową. To droga powiatowa, przy której, w ramach węzła wykonany zostanie chodnik. Ta część zadania to również przykład dobrej współpracy na linii Gmina Żukowo – Powiat Kartuski. Starostwo partycypuje bowiem w kosztach wspomnianego chodnika.

Dodatkowo powstać ma łącznie 23 km ścieżek rowerowych na trasach:

- Rębiechowo- Lniska

- Rębiechowo- Pępowo

- Banino- Pępowo

- Rębiechowo- Miszewo

- Rębiechowo- Chwaszczyno

Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 30 kwietnia 2021r.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 „Budowa węzła integracyjnego Gdańsk Rębiechowo oraz Gdańsk Osowa wraz z trasami dojazdowymi” OP 9. Mobilność, Działanie 9.1. Transport miejski, Poddziałanie 9.1.1. Transport miejski – mechanizm ZIT.

Kwota dofinansowania to 8,83 mln zł. Reszta pochodzi bezpośrednio z budżetu Gminy Żukowo.

Jednocześnie przypominamy, że Gmina Żukowo w ramach Funduszu Dróg Samorządowych aplikuje o dofinansowanie dla przebudowy ul. Słonecznej w Rębiechowie oraz jej kontynuacji w miejscowości Czaple do granicy z Miastem Gdańsk na odcinku 2,82 km długości.


Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij