Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Parking przy Szkole Podstawowej nr 1 gotowy!

22 listopada 2018

Właśnie zakończyły się prace przy budowie parkingu koło Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie. Placówka wraz z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym zyskały 67 miejsc parkingowych + 4 dla osób niepełnosprawnych.

Finansowania zadania podjęły się wspólnie dwa samorządy: Gmina Żukowo oraz Powiat Kartuski. Inwestycja kosztował 1,1 mln. zł. Samorządy kosztem podzieliły się po połowie. Podczas odbioru inwestycji obecni byli zarówno Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski jak i Starosta Powiatu Kartuskiego Bogdan Łapa, który docenił współpracę między oboma samorządami.

- Cieszę się, że samorządy potrafią współpracować ze sobą, z gminą Żukowo nie mamy żadnych problemów – zaznaczył Starosta. – Na każde nasze hasło w zakresie współpracy przy budowie dróg czy innych inwestycji, są otwarci na współpracę. Myślę, że jest to wzór do naśladowania dla innych.

Dodatkowe miejsca parkingowe to zaledwie jeden z plusów przedsięwzięcia.

- Inwestycja znacznie podniosła bezpieczeństwo przy szkole podstawowej, co dla nas jest szczególnie istotne – podkreślił Burmistrz Żukowa – dodatkowo poprawiła estetykę tego miejsca.

Wraz z budową parkingu wykonane zostało również połączenie z drogą wewnętrzną, co pozwoli na dogodny i bezpieczny dojazd samochodów do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz wykonano komunikację z windą, która została zrealizowana w ramach inwestycji związanej z nadbudową piętra na budynku szkoły. Ponadto teren został częściowo ogrodzony, a w otoczeniu parkingu wykonane zostały prace estetyzacyjne. Przy parkingu stoją już także stojaki rowerowe, stacja do rowerów MEVO, a wkrótce znajdą się tu również rowery metropolitalne.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-01-03)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij