Aktualności - POMERANIA O-FESTIVAL - biegi na orientacje w naszej Gminie - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

POMERANIA O-FESTIVAL - biegi na orientacje w naszej Gminie

1 czerwca 2021

INFORMACJE PODSTAWOWE
Ranga zawodów: Indywidualne i Klubowe Mistrzostwa Polski, Puchar Polski w rowerowej jeździe na orientacje i Ogólnopolski ranking w biegu na orientację

Data zawodów: 3 czerwca – 6 czerwca 2021 roku

Program zawodów:
3 czerwca 2021, sobota
15.00 – RJnO – E1R – Świbno wschód - dystans średni 16.30 – BnO – E1B – Świbno zachód - dystans średni 4 czerwca 2021, piątek 10.00 – RJnO – E2R – Świbno zachód - dystans średni 11.00 – BnO – E2B – Świbno wschód - dystans średni
5 czerwca 2021, sobota 10.00 – RJnO – E3R – Sulmin - dystans klasyczny 11.00 – BnO – E3B – Sulmin - dystans klasyczny 11.00 – BnO – Sulmin - Impreza na Orientację HARPUŚ po Bąkowie
6 czerwca 2021, niedziela 10.00 – RJnO – E4R – Otomin - dystans klasyczny start masowy 11.00 – BnO – E4B – Otomin - dystans średni 11.00 – BnO – Otomin - Impreza na Orientację HARPUŚ po Sulminie

Klasyfikacje na Pomeranii Indywidualna z podziałem na płeć (18 kategorii startowych) za poszczególne etapy oraz łączna suma wszystkich etapów
Uczestnicy: około 250 osób każdego dnia. Łącznie około 1000 zawodników. W zawodach towarzyszących weźmie udział około 500 uczestników. Uczestnikami są osoby w wieku od 6 do 80 lat. Z podziałem na kategorie wiekowe

Strony internetowe Pomeranii: http://www.harpagan.pl/pomerania
https://www.facebook.com/pomerania

Organizator: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
Pomorski Klub Orientacji „HARPAGAN”
Adres Organizatora: ul Ogarna 72
80-826 Gdańsk
e-mail klub@harpagan.pl
Kontakt z Prezesem Klubu: Karol Kalsztein
tel. kom. +48-606-210-024
e-mail karol.kalsztein@harpagan.pl
Kontakt z Kierownikiem Biura Zawodów: Dominika Bąkowska
tel. kom. +48-503-332-717
e-mail pomerania@harpagan.pl

KIM JESTEŚMY?
Pomorski Klub Orientacji „Harpagan” jest stowarzyszeniem kultury fizycznej z siedzibą w Gdańsku.
Obok szkolenia dzieci i młodzieży w sekcjach orientacji sportowej, biathlonu i kolarstwa, Klub organizuje różnorodne imprezy na orientację oraz wszelkiego rodzaju aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Dwa razy w roku organizujemy największe zawody na orientację w Polsce, czyli Ekstremalny Rajd na Orientację „HARPAGAN” (1200 - 1600 uczestników podczas każdej edycji), a oprócz rajdu jesteśmy także organizatorem marszy na orientację „Harce Prezesa”, Gdańskich Biegów Leśnych w Gaju Gutenberga, wielodniowej imprezy sportowej Pomerania O-Festival oraz zawodów w ramach Polskiego Związku Orientacji Sportowej i Polskiego Związku Biathlonu.
Od 2014 roku organizujemy popularny cykl Dzielnicowych Imprez na Orientację „HARPUŚ”. Jest to propozycja aktywnego wypoczynku weekendowego dla rodzin, dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych chcących spędzić czas na świeżym powietrzu. W dotychczasowych edycjach imprezy brało udział zazwyczaj od 100 do 914 osób. Harpuś stał się ważnym wydarzeniem sportowo-turystycznym w trójmiejskim kalendarzu aktywności mieszkańców.
W 2010 roku organizowaliśmy Mistrzostwa Świata Weteranów w Rowerowej Jeździe na Orientację i Puchar Świata Seniorów w Rowerowej Jeździe na Orientację, w których uczestniczyli zawodnicy z 26 krajów z całego Świata. Dotychczas zrealizowaliśmy ponad 650 imprez sportowych od lokalnego do międzynarodowego zasięgu. W 2018 roku najliczniejszy HARPUŚ zgromadził na starcie 914 uczestników!!!

NA CZYM POLEGA POMERANIA O-FESTIVAL?
Uczestnicy Pomerania O-Festival tak tras biegu na orientację jak i rowerowej jazdy na orientację otrzymują na starcie kolorowe mapy terenu imprezy, na których zaznaczone są punkty kontrolne (PK). Zadaniem uczestnika jest odnalezienie w terenie zaznaczonych miejsc na mapie (gdzie znajdują się biało pomarańczowe lampiony) i ich potwierdzenie w jak najkrótszym czasie.
Trasę pokonujemy w obowiązkowej kolejności Uczestnicy na specjalnej elektronicznej karcie startowej, potwierdzają swoją obecność na punktach kontrolnych oznaczonych właściwym numerem dwucyfrowym z dokładnością do sekundy.
Punkty kontrolne (oznaczone numerem) opisane są z boku mapy, dzięki czemu uczestnicy mogą zweryfikować swoją pozycję w terenie oraz czy są we właściwym miejscu względem mapy.
Trasę w zależności od dyscypliny pokonujemy biegiem lub jadąc rowerem. Zawodnik, który pokona trasę w najkrótszym czasie staje się zwycięzcą. Pomerania O-Festival to sportowa odmiana Harpusi, zawody zaliczane są do ogólnopolskiego rankingu orientacji sportowej, a dodatkowo na etapach rowerowych odbywają się Mistrzostwa Polski w RJnO. Dodatkowo wszyscy są zaliczani w klasyfikacji łączonej gdzie liczy się najkrótszy czas pokonania wszystkich 5 etapów.
Na Pomeranii O-Festival przygotowane są trasy według kategorii wiekowych od najmłodszych dla dzieci do 10 lat po najstarszych w wieku powyżej 85 lat. Specjalnie dla początkujących dostępne sa kategorie otwarte gdzie w pojedynkę lub grupowo można pokonać trasę.

ŚWIADCZENIA DLA UCZESTNIKÓW:
Dla uczestników Pomeranii O-Festival w ramach opłaty startowej przygotowujemy każdorazowo następujący pakiet świadczeń:
- możliwość uczestnictwa w zawodach i przeżycia sportowych emocji,
- kolorową aktualizowaną mapę przez budowniczego tras i kartografów wraz z legendą dla każdego uczestnika,
- profesjonalnie przygotowane trasy wraz punktami kontrolnymi w terenie przez najlepszych budowniczych tras w Polsce,
- numer startowy na czas trwania zawodów w tym na rower,
- losowanie dla każdego nagród i upominków podczas zakończenia,
- pamiątkowe puchary dla zwycięzców,
- dyplomy dla nagradzanych,
- medale dla najlepszych,
- posiłek na mecie w postaci kiełbasek, owoców lub słodkości,
- bufet na mecie z wodą, herbatą, kawą wraz z dodatkami,
- przygotowane ognisko wraz z wyposażeniem dla wszystkich uczestników,
- obsługa sędziowska startu, mety oraz na trasie,
- obsługa organizacyjna w bazie zawodów,
- obsługa fotograficzna w bazie i podczas zawodów,
- obsługa elektronicznym systemem pomiaru czasu,
- wyniki po zakończonych startach dostępne w bazie i stronie,
- obsługa medyczna dostępna podczas imprezy,
- przygotowane szatnie oraz przechowalnie dla uczestników,
- zabezpieczenie sanitarne bazy, sprzątanie, wywóz śmieci,
- obsługa techniczna, transport sprzętu i wyposażenia, budowa bazy, budowa tras,
- inne świadczenia w miarę napływu materiałów oraz współpracy ze sponsorami.
Zależy nam na współpracy długofalowej, regionalnej, która da obustronne, pozytywne efekty!

NASZA POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ:
Klub Harpagan w ramach działalności programowej własnej oraz zleconej przez inne organizacje, samorządy, firmy przeprowadza wiele różnych aktywności, głównie na świeżym powietrzu dla mieszkańców Trójmiasta i Pomorza.
Organizujemy zajęcia sportowe i turystyczne, stałe treningi otwarte dla zawodników jak i osób początkujących, szkolenia z terenoznawstwa, imprezy oraz zawody okolicznościowe, biegi terenowe i uliczne, gry i zabawy przy okazji festynów, spotkań i zajęć szkolnych oraz osiedlowych.
Nasze dwudziestopięcioletnie doświadczenie pozwala sprostać każdemu wyzwaniu przed jakim stoimy.
W naszych sekcjach sportowych wychowaliśmy już wielu Mistrzów Europy, Polski, Województwa, a kolejne pokolenia dzieci i młodzieży obecnie trenujące, podążają śladami swoich starszych koleżanek i kolegów z Klubu.


ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY


Informację wprowadził(a): Wojciech Kruk (2021-06-01)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij