Aktualności - Ostatni dzwonek w żukowskich szkołach. W Pępowie otwarto nowe skrzydło szkoły - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Ostatni dzwonek w żukowskich szkołach. W Pępowie otwarto nowe skrzydło szkoły

24 czerwca 2022

Około 6250 dzieci uczących się w gminnych placówkach (w tym dzieci z Ukrainy uczęszczające do oddziałów przygotowawczych) zakończyło właśnie rok szkolny.

Wyjątkowo uroczyste zakończenie roku szkolnego miało miejsce w Szkole Podstawowej w Pępowie. Tradycyjnie pożegnanie 8. klas wiązało się z dużymi emocjami.

- Szkoła to nie tylko wiedza i przygotowywanie się na zajęcia, to również miejsce gdzie spotykacie się ze swoimi nauczycielami. Szkoła to przygotowanie do życia, to przyjaźnie - mówił Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie nowego skrzydła budynku. Do rozbudowy tego obiektu, ale i innych placówek oświatowych w gminie i powiecie nawiązała Pomorski Kurator Oświaty Małgorzata Bielang.

- To wszystko jest po to, żebyście Wy uczniowie mogli jak najlepiej uczyć się i rozwijać. Żebyście mogli kończąc szkołę podstawową i każdy inny szczebel edukacyjny coraz bardziej podążać za swoimi marzeniami i osiągać swoje cele, osobiste i rodzinne- mówiła Pomorski Kurator Oświaty.

O roli marzeń mówił również Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

- Wszystko zaczyna się od marzeń, jeżeli tylko chcemy to możemy te marzenia zrealizować. Jeśli nie dziś, to jutro lub w dalszej przyszłości. Ważne, żeby mieć te marzenia – mówił Burmistrz Wojciech Kankowski. – Jestem pod wrażeniem wyników naukowych i sportowych jakie osiągnęli uczniowie nie tylko szkoły w Pępowie, ale wszystkich szkół w gminie Żukowo.

Na powierzchnię użytkową nowego skrzydła szkoły złożyło się przede wszystkim: 6 nowych sal lekcyjnych, sala do ćwiczeń oraz zaplecze sanitarne. Zaadaptowano również poddasze, dzięki czemu szkoła zyskała kolejne pomieszczenia do swojej dyspozycji. Wykonawcą prac była spółka 4ml Budowa Sp. z o.o. z Kartuz. Koszt inwestycji wyniósł ok. 3,4 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodziły z gminnego budżetu.

Z kolei w Skrzeszewie uroczystości rozpoczęły się od zatańczenia poloneza przez uczniów klas 8. Potem uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymali nagrody i gratulacje. Podobnie jak w Pępowie, tak i tu wydarzenie zakończyło się programem artystycznym przygotowanym przez dzieci i grono pedagogiczne.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-06-24)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij