Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Nowe przepisy dotyczące przemieszczania się

24 marca 2020

Podczas konferencji prasowej przeprowadzonej po posiedzeniu sztabu antykryzysowego Premier oraz Minister Zdrowia wskazali na nowe restrykcyjne przepisy dotyczące przemieszczania się podczas epidemii.

Od 25 marca obowiązywać będzie bezwzględny zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób z wyjątkiem takich, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny oraz osoby pozostające w stałym pożyciu. Obowiązywać będzie również zakaz wychodzenia z domu poza wyjściami w sytuacjach niezbędnych, np. do pracy, po zakupy, do apteki, w ramach wolontariatu w walce z koronawirusem.

Podczas konferencji padło między innymi pytanie o wysokość kary, np. za przebywanie na bulwarze. Kara będzie sięgać nawet do 5000 zł.

Wskazano również, by komunikacja zbiorowa zorganizowana była w taki sposób, by minimum połowa miejsc siedzących była wolna. Podczas konferencji zaapelowano również do pracodawców, by jeśli jest taka możliwość, korzystali z pracy zdalnej swoich pracowników.

Więcej na ten temat przeczytać można tutaj:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-03-24)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij