Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Nowa szkoła w Tuchomiu już po odbiorze!

22 stycznia 2021

Zakończyły się prace budowlane przy szkole podstawowej w Tuchomiu. Za nami odbiór inwestycji.

- To duży krok w kierunku rozwoju gminnej oświaty, szkoła jest duża, estetyczna i nowoczesna – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Dziękuję radnym, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy w budżecie wygospodarować kwotę na ten cel. Nie od dziś wiadomo, że nasza Gmina ma ogromy przyrost mieszkańców, staramy się na bieżąco reagować na tę sytuację, a nowa szkoła w Tuchomiu jest tego najlepszym przykładem. Już teraz życzę samych dobrych wyników wszystkim dzieciom uczęszczającym do tej placówki.

Obiekt ma 3 kondygnacje i będzie szkołą podstawową wraz z wyodrębnionym oddziałem przedszkolnym z własną szatnią i sanitariatami. Oprócz sal lekcyjnych powstała tu świetlica, sala komputerowa, salka do ćwiczeń ruchowych, czytelnia, gabinet pielęgniarki, logopedy, psychologa. Jest też sala wielofunkcyjna ze ścianką mobilną dzielącą sale na dwa pomieszczenia. Sanitariaty zostały przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Budynek został wyposażony również w windę, a na dachu zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. Nie brakuje też akcentów kaszubskich.

- Wielka to radość dla całej społeczności szkolnej i mieszkańców, że otrzymaliśmy do użytku nowoczesną, energooszczędną, kolorową szkołę. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi w niespełna rok udało się wybudować szkołę, która spełnia marzenia mieszkańców tej wsi tych rdzennych i przybyłych – mówi Dyrektor Szkoły Elżbieta Pryczkowska. - Przed nami kolejne wyzwania związane z wyposażeniem szkoły, ale mamy plan, aby na 1. lutego przenieść się do niej czyli w sześćdziesiątą drugą rocznicę powołania szkoły w Tuchomiu. Miało to miejsce 1.02.1959r. W imieniu wszystkich dziękuję w tym miejscu Burmistrzowi Gminy Wojciechowi Kankowskiemu oraz całej Radzie Miejskiej w Żukowie za wsparcie, a także sołtysowi Lidzbarskiemu, który całym sercem i wszystkimi siłami zabiegał o nową szkołę.

Wykonawcą prac budowlanych była firma Zakład Usług Remontowo Budowlanych Apollo. Kosz inwestycji to 5,7 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu Gminy Żukowo.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-01-22)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij