Aktualności - Nowa książka nauczycielki SP Banino pt. "Bursztyniaki i Wielka Zmiana" - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Autorka Małgorzata Mosakowska trzymająca w rękach swoje najnowsze książki - powiększ

Nowa książka nauczycielki SP Banino pt. "Bursztyniaki i Wielka Zmiana"

15 listopada 2023

Bursztyniaki i Wielka Zmiana, to rodzaj fantasy, którego akcja toczy się w Bałtykanii, na trójmiejskich plażach oraz w wielu pomorskich miejscowościach i rzekach.

Baśń, naprawdę pomorska, bałtycka i bursztynowa, jest opowieścią o przygodach bursztynowych istotek – Bursztyniaków. To bliźniacze rodzeństwo pomagające królowej Bałtyce w rozwiązywaniu trudnych wyzwań oraz wszystkim tym, którzy potrzebują ratunku i wsparcia. Tak jak w moim poprzednim utworze - Biały Dzik. Pomorskie legendy pani Małgosi - tu także zawarte są wątki proekologiczne, dotyczące międzygatunkowej przyjaźni, współpracy i solidarności. Obok nich pojawiają się bardzo aktualne współczesne motywy, np. dbałość o wodę, skutki zmian klimatu, czy ratowanie różnych klimatycznych rozbitków. Sporo tu także o lojalności, uczciwości i tolerancji. Jest też pokusa przejęcia królewskiej władzy… Są także wyjątkowe bursztynowe talizmany, od których sporo zależy!

Dodam, że celem mojej twórczości jest nie tylko promowanie dziedzictwa kulturowego Kaszub i Pomorza, wzbogacanie wizerunku małych ojczyzn, lecz także ukazywanie przyrodniczego bogactwa i piękna naszego regionu. Czy mi się to udało? Ocenią Czytelnicy.

Mam jednak nadzieję, że obraz mojej Bałtykanii i Pomorza spodoba się i powstaną dwie następne części sagi o Bursztyniakach.

Pragnę także podziękować pani Aleksandrze Rogalewskiej, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie, za finansowe wsparcie wydania książki. Dzięki dotacji z OKIS-u udało się zwiększyć jej nakład o sporą liczbę egzemplarzy!

Książkę można kupić u autorki oraz w księgarni internetowej Czec: https://czec.pl/pl/producer/Wydawnictwo-Region/49

Promocja obu książek odbędzie się 22 listopada 2023 roku (środa) o godz. 18 - tej w Bibliotece Samorządowej w Żukowie, ul. 3 Maja 9 B.

Serdecznie zapraszam na spotkanie! Do zobaczenia!

Małgorzata Mosakowska.


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2023-11-15)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy ŻukowoPrzekierowuje do strony na temat jakości powietrza w Żukowie

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij