Inwestycje - Niemal 14 mln zł dofinansowania na budowę szkoły w Baninie! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Niemal 14 mln zł dofinansowania na budowę szkoły w Baninie!

31 maja 2022

13 983 585, 43 zł dofinansowania z kolejnej edycji programu Polski Ład otrzymała Gmina Żukowo na budowę nowej szkoły w Baninie. Informację o dofinansowaniu oficjalnie przekazał w Baninie Wiceminister Infrastruktury Marcin Horała.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasz wniosek o dofinansowanie budowy szkoły w Baninie spotkał się z tak pozytywnym odbiorem – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Każde zadanie, za którym stoi poprawa możliwości edukacyjnych i komfortu nauczania to inwestycja szczególnie istotna, która wpływa na przyszłość naszej Ojczyzny. Mówimy przecież o tej najmłodszej części naszego społeczeństwa.

Szkoła „w nowym wydaniu” będzie mogła przyjąć około 700 uczniów. Obiekt składać się będzie z dwóch części. Istniejący budynek zostanie w dużej części zburzony z uwagi na zły stan techniczny. Przy szkole znajdzie się również nowa sala gimnastyczna oraz zagospodarowanie terenu z zatoką kiss&ride. Pamiętajmy, że już w chwili obecnej na potrzeby rozbudowywanej szkoły przy ul. Lotniczej powstał ogólnodostępny parking.

Szkoła stanie się również bardziej ekologiczna, miejsce kotłowni opalanej węglem zastąpi nowoczesna kotłownia gazowa wspomagana odnawialnymi źródłami energii, a szambo zostanie zastąpione podłączeniem obiektu do sieci kanalizacji sanitarnej.

Rozpoczęcie budowy obiektu planowane jest jeszcze na ten rok.

Przypominamy, że wcześniej Gmina Żukowo otrzymała 5 mln zł wsparcia z Polskiego Ładu na budowę Kaszubskiego Centrum Sportu w Żukowie.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-05-31)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij